Dekorasyon

Düşen Mutfak Tezgah Evyesi Nasıl Yapıştırılır

Düşen mutfak tezgah evyesi nasıl yapıştırılır diyorsanız birçok kişiyle aynı çözümü arıyor olabilirsiniz. Bunu yapmak için gereken malzemeleri bulmak ve doğru uygulamak gerekir.

Hangi Malzemeler Gereklidir

Mutfak tezgahı yapıştırmak için  gereken malzemeler mermer ve taş yapıştırıcısı olan Akemi, tel zımpara silikon şeklinde sıralanabilir. Akemi çok sağlam bir yapıştırıcı değildir ancak bir süre boyunca yapışık kalmasını  sağlar. Yani bu yapıştırıcıyı kullanırken bunu bilerek hareket etmek daha sonra oluşacak sorunlar için önemlidir. uzun vadede korumak için çok soğuk su ve çok sıcak suya maruz kalmamalıdır.

Düşen Mutfak Tezgahı  Lavabosu Nasıl Yapıştırılır?

Düşen mutfak tezgah evyesi nasıl yapıştırılır sorusunun uygulama aşamasına gelince öncelikle eskiden kalan kısımların pürüzsüz olması için tel zımpara ile yapıştırma alanı temizlenmesi gerekir. Ayrıca mermer granit malzemelerin önce kurutma makinesi ile kurutulması gerekir. Silikon ıslak zeminde tutmayacağı için bunu yapmak gerekir. Daha sonra mermer silikonu evyenin yapışacağı alana boşluk olmayacak şekilde  sürülür ve tahta çıta ile desteklenir. 3-4 saat kuruması için beklenir. Ancak 1 gün beklemek ve sonra kullanmak daha faydalıdır.

 Akemi İle Desteklemek Mümkün

Silikonla mermere tezgah yapıştırma  aşaması sonrasında lavabo altından akemi ile destek verilebilir. Akemi suyla temas etmemesi gereken bir malzemedir ve alt bölümde sürülmesi de avantajlıdır. Bir miktar akemi hızlı donan bir malzeme olduğu için hemen uygulama alanına doğru şekilde sürülmelidir.  Bu noktada zaten ortam soğuksa dondurucu madde oranının artması mümkündür.

Lavabo Düşmemesi İçin Ne Yapmalı

Lavabolar uzun süreli kullanımlarda yapışma alanlarının etkisini kaybetmesi nedeniyle  düşebilir. Bunun ilk yapıştırma uygulama özelliği ile ilgisi vardır.  Günlük kullanımda lavabo içine ağır malzemeler atmamak gerekir.  Yani yapışma zorlanmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu