Sağlık

Öksürüğe Çözüm Siyah Turplu Bal

İnsanların en çok yakalandıkları hastalıkların başında öksürük gelmektedir. Bir çok insan tarafından sıklıkla geçirilen bu rahatsızlık solunum yolumuza kaçan tükürük, kan ve bunun gibi yabancı maddelerin dışarıya atmak için kendiliğinden oluşan bir durumdur. Bazı durumlarda solunum yolu hastalıklarının belirtilerinden birisi olabilmektedir.

Öksürüğe Çözüm Siyah Turplu Bal
Öksürüğe Çözüm Siyah Turplu Bal

Çoğu insanı zor durumda bırakan öksürük bir çok çeşitte karşımıza çıkabildiği gibi bir çok nedende öksürüğü tetikleyebilmektedir. İnsanları en çok zorlayan uzun süre devam eden ve geçmeyen öksürüklerdir. Geceleri dahi devam eden bu öksürükler yaşantımızı olumsuz etkilemektedir. Uzmanlar son yıllarda geliştirdikleri özel besinler sayesinde öksürüğü büyük ölçüde azaltarak yok etmektedirler. Son yıllarda çok sayıda kişiye önerilen siyah turplu bal kürü öksürüğü yenmede önemli bir silah olarak hastalara tavsiye edilmektedir.

Öksürüğe Çözüm Siyah Turplu Bal
Öksürüğe Çözüm Siyah Turplu Bal

Siyah Turplu Bal Tarifi

Uzmanlar tarafından önerilen siyah turplu bal kullanıcılarından olumlu tepkiler alınarak öksürüğü olanlara tavsiye edilmektedir. Öncelikle bu kürü yapmak için Siyah turpun üst kısmını düzgün bir şekilde kesiyoruz. Daha sonrasında turpu kelsen kısmından içine doğru tas şeklinde çok derin olmamak kaydıyla oyuyoruz. Daha sonra oyulan kısmı güzel bir balla dolduruyoruz. İlk başta kestiğimiz kısmı kapak gibi kullanarak turpun üzerini kapatıyoruz. Sonrasında bir bardağa oturtarak turpu en az bir gece dışarıda bekletiyoruz. Bekleyen turp kendi suyuyla birlikte zamanla bardağa akarak öksürüğünüze iyi gelecek karşımız sizler için hazırlayacaktır. Bu karışımdan iki ya da üç kaşık içmeniz öksürüğünüz için faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu