Gebelik

Gebelik Maskesi

Gebelik sürecinde belirli dönemlerinde yüz ve bedenin belirli bölgelerinde Chloasma denilen aşırı artış sonucunda pigmentesyon farklılaşması yaşanır. Farklılaşma sonucunda ciltte maskeyi andıran renk değişiklikleri yaşanır. Renk farklılaşmaları çoğunlukla yanak, alın ve bazı durumlarda koltuk altında da olur. Doğal gebelik maskeleri ile sizler bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

Gebelik Maskesi
Gebelik Maskesi

Gebelik Maskesi Tedavisi İle cilt Eski Haline Döner

Cilt üzerinde farklı renk belirtileri yaşanır. Güneşe çıkarken özellikle dikkat etmek gereklidir. Güneş koruyucu kullanmanız önemlidir. Bilmediğiniz kremleri sürmemeniz özellikle güneş karşısında bu tarz kremleri kullanmamanız gerekir. Doğal gebelik maskeleri sizlere cildin nem dengesini sağlayacak özelliktedir.

Gebelik Maskesi
Gebelik Maskesi

Gebelerde cilt üzerine fazla makyaj yapılmaması önerilir. Cildin hava alması bu dönemde çok önemlidir. Bol su içilmesi cildin gençliğinde önemli bir yoldur. Cilt üzerinde tabaka haline gelecek fondötenlerden kaçınmanız gereklidir. Güneşe fazla çıkmamanız ve şapka ile gezmeniz önerilir. Güneş kremleri özellikle bitkisel olanları tercih edin.

Geceleri yatmadan önce cildinize badem yağı sürebilirsiniz. Cildi gerginleştirir ve rahatlatır. Maskelerin içerisinde bulunan maddelere dikkat etmeniz gereklidir. Asit oranı yüksekler cildin kurumasına neden olabilir. Gebelik döneminde yüze ve bedene her krem uygulanmaz. Doğal olanlar tercih edilir. Yediğiniz yiyeceklere dikkat ettiğiniz zaman gebelik sürecinde oluşan lekeler doğum sonrası ile kaybolur. Cilt esnek hal alır güneşten korunmalıdır. Cilde bu dönemde maskeler hızlı nüfus ettiği için yapay kremlerden uzak durmanız gereklidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu