Gebelik

Hamilelikte Saç Boyamak Gebelikte Saç Boyamak

Gebelik sürecinde bayanlarda özellikle saç boyaması konusunda dikkatli hareket edilmesi gerektiği vurgulanır. Hamilelikte saç boyama özellikle saça sürülen boyanın etkisi kısa sürede emilim yoluyla deriye nüfus eder. Boya sürmeden önce bitkisel ağırlıklı olması çok önemlidir. Sıcak su ile saç boya sonrası kesinlikle yıkanmamalıdır.

Hamilelikte Saç Boyamak Gebelikte Saç Boyamak
Hamilelikte Saç Boyamak Gebelikte Saç Boyamak

Hamilelikte Saç Boyamak ve Gebelikte Saç Boyamak Nasıl Bir zararlı Etkenler İçerir

Gebe bayanlar Hamilelikte saç boyama konusunda özellikle ilk üç ay çok dikkatli olması gerekir. Saçları açıcı krem ya da boyalar kesinlikle ilk üç ay içerisinde uygulanmaz. Üç aydan sonra ise gerçek bitkisel boyalar önerilir. Bitkisel boya konusunda da çok dikkatli olmalısınız. Hamilelik sırasında saç nemlendirici ve saç köpüğü kullanabilirsiniz. Gebelik sürecinde rahatlıkla saçınızı kestirebilirsiniz. Saç kestirilmeme olayı batıl bir inançtır.

Hamilelikte Saç Boyamak Gebelikte Saç Boyamak
Hamilelikte Saç Boyamak Gebelikte Saç Boyamak

Hamile bayanlar saç boyama işlemlerini kesinlikle kapalı ortamlarda uygulatmamalıdırlar. Boyalar bitkisel içerikli dahi olsa hava alan yerde yapılmalıdır. Sıcak su ile saç arıtılmadan, soğuğa yakın su kullanılarak arıtma işlemi yapılmalıdır.

Uzmanlar kesin bir bilgi olmasa da saç boyama konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurgular. Mümkün olduğunca saçlarınızı boyatmayın ve önemli görüşmeleriniz için kısa vadeli peruk tarzı çözümleri kullanın. Saçlarınızı hamilelik öncesi kısa kestirmeniz sizler için bir avantaj olacaktır. Boyama işlemi olmaması için doğal bitkisel ürünleri kullanmaya özen gösterin. Saçlara herhangi bir kimyasal ürün yapmanız cilde nüfusunu kolaylaştırır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu