Güzellik

Maden Suyu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Maden suyu mu soda mı tartışması çok sık yaşanıyor hepiniz biliyorsunuz. Birçoğumuz bu iki ürünü aynı şeyi sanıyoruz fakat bu iki ürünün içerikleri birbirinden farklı. Sadece içerikleri değil aynı zamanda bu iki ürünün faydaları da birbirinden farklı. Bugün sizlere maden suyu nedir, maden suyunun faydaları nelerdir sorularının yanıtını vereceğiz…

İsterseniz maden suyunun faydaları nelerdir sorusunu yanıtlamadan önce maden suyu mu soda mı karışıklığına bir son verelim.

Soda Nedir?

Herhangi bir suyun içerisine bir karbonat ve karbondioksit ekleyerek elde edilen içecek soda adı verilir. Yani soda yapay bir içecektir ve insan eliyle oluşturulur. Sodanın mideyi rahatlatmak dışında herhangi bir faydası bulunmuyor. Aynı zamanda doğal yollarla oluşmadığı için içerisinde mineral de yok.

Maden Suyu Nedir?

Maden suyu ise doğal mineralli su ya verilen isimdir. Yani buradan da anlayacağınız üzere maden suyu yer altından çıkar ve yeryüzünde çıkarken geçtiği katmanlar sayesinde zenginleşir. Bu nedenle maden suyuna doğal zengin mineralli su adı da verilmektedir. Maden suyunun içerisinde bol miktarda sodyum kalsiyum magnezyum demir bikarbonat ve potasyum bulunur. Bu özellikleri nedeniyle maden suyunun hem cilt güzelliğine hem de vücut sağlığına oldukça faydası vardır.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden suyu ve soda arasındaki farkı öğrendiğimize göre gelelim şimdi Maden suyunun faydaları nelerdir sorusunun yanıtına. İşte Maden suyunun faydaları;

Sindirimi rahatlatır

Mide ağrılarına iyi gelir

Diş ve kemik yapısının sağlıklı olmasına yardımcı olur

Kilo vermeye yardımcı olur

Kabızlığın giderilmesinde etkilidir

Cilt güzelliğine yardımcı olur

Vücudun su ihtiyacının giderilmesine yardım eder

Kalp ve damar hastalıkları ile hipertansiyona iyi gelir

Böbrek taşlarının çözülerek vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Günlük Ne Kadar Maden Suyu İçilmeli?

Günlük tüketilmesi gereken maden suyu miktarı kişiden kişiye değişmekle birlikte Uzmanlar tarafından Günde en az iki şişe içilmesi tavsiye edilmektedir. Fakat bazı kişiler günde bu miktarı 1 litre civarına kadar çıkarabilirler. Fakat hiç tüketiyorsanız Günde en azından 250 mililitre kadar tüketmeye dikkat etmenizde yarar var. Tabii ki Fazla abartmayın ve Günlük su ihtiyacınızı maden suyu üzerinden karşılamaya çalışmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu