Dekorasyon

Gri Koltuk Takımı ve Perde Kombini Hangi Renklerden Olmalı

Koltuk modelleri gri renkte ise evdeki diğer bölümlerin renkleri önem kazanır. Gri aslında kolay bir renk olsa da perde kullanımında bazı detaylara önem vermek gerekir.

Perde Rengi Nasıl Olmalı?

Etkili bir dekorasyon için gri koltuk takımı  ve perde kombini hangi renklerden olmalı  sorusuna  kapsamlı yanıt vermek gerekir. Koltuk takımı ve perde renginin birbirine uyması son derece önemli bir konudur. Çünkü bir ortamda en temel belirlyici parçalardandır.Koltuklarınız eğer gri renkteyse başka bir baskın bölüm olan perdelerinizin boğucu tonlarca olmaması gerekmektedir. Örneğin lacivertten ,koyu mordan, kahverenginden kaçınılmalıdır. Siyah, gri ile uyum sağlayabilir, ancak yine perdenin bir bölümü ile sınırlı kalmalıdır. Gri ile pembe, lile tonlarını, kırmızı veya bordo renkleri perdelerde barındırabilirsiniz. Ayrıca yeşil de ortamı farklı bir havaya bürüyecektir. Mavi tonları yine gri ile uyum sağlar. Ancak perdenin tamamı tek renk olmamalı, desenli şeklde renkler baskın olmalıdır.  Eğer renkler birbirini boğmazsa dğer malzemeler de etkili şekilde öne çıkar.  Aksi halde iç sıkan görütüler olur.

Koltuklar Aşırı Gösterişliyse

Eğer gri koltuk modelleri çok gösterişli, varaklı ya da kıvrımlı baş ayaklara sahipse bu durumda perdelerde renk olarak krem, beyaz ya da kırık beyaza başvurulabilir.  Dengeleyen şekilde kullanım sağlanmalıdır.  Her yerde baskın görüntü olmamalı, perde koltuk dengesi sağlanmalıdır.

Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

Duvar rengi ve gri koltuk modelleri uyumuna bakılırsa, nötr renklere odaklanmak gerekmektedir. Krem, beyaz, kırık beyaz, çok açık gri tonlar ideal olabilir. Yani perde ve koltuklarınızın önüne gemeyen baskın olmayan bir renk  kullanılmalıdır. Eğer ortamın çok renksiz olduğunu düşünüyorsanız da  duvarda kabartmalı seçeneklerle renkli desenlere başvuru yapılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu