Genel Bilgiler

Bitcoin nedir?

İnternetin her alanda yaygınlaşarak vazgeçilmez olmasıyla birlikte, beklenen bir durum olarak Bitcoin ortaya çıkmıştır. Tam tabiriyle sanal para olarak tanımlanabilecek Bitcoin, internet üzerinde geçerli, basılı olmayan bir para cinsidir. Kağıt veya basılı para karşılığı olmayan, uluslar arası var olan paralarla çapraz kur sistemiyle değerlendirilen, çeşitli ve komplike sistemler kullanılarak herkesin üretebileceği, ancak oldukça zor üretilebilen bir para cinsi olmakla birlikte, günümüzde yüksek bir değere sahiptir.

Bitcoin nedir?
Bitcoin nedir?

Kısa süre içerisinde internet kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış olan bu para cinsi, oldukça büyük tartışmalarında çıkmasına neden oldu. Merkez bankaları ve bankacılık sistemleri tarafından ihtiyatlı bir şekilde yaklaşılan Bitcoin, bazılarına göre bankalardan bağımsız olarak geleceğin tek ödeme sistemi olarak gösterilmekle birlikte, bazılarına göre henüz genç ve merak uyandıran bir para cinsi olduğu ve gelecek dönemlerde çok düşük kurlara sahip olacağı için kullanılmayacağı bile söyleniyor.

Bitcoin nedir?
Bitcoin nedir?

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Kurulan sistem aslında gerçek yaşamda var olan sistemin tam bir kopyası durumunda. Öncelikle bir cüzdan edinmeniz ve tüm birikim, takas ve kullanım işlemlerinizi bu sanal cüzdan üzerinden yapmanız gerekiyor. Cüzdan edindikten sonra, eğer gerekli bir donanıma sahipseniz, zorda olsa madencilik yaparak kendinizde üretim yapabilirsiniz. Tüm takas, alım satım işlemlerinizi bu cüzdan aracılığıyla yapabilirsiniz. Aynı zamanda bir sanal imzaya sahip olmanız, kullanan kişinin siz olduğunu ve birikimlerin size ait olduğunu kanıtlamanız için zorunlu bir diğer unsur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu