Genel Bilgiler

Ailesiyle Tanışmaya Giderken Bunları Asla Giymeyin

İlişkilerde aileyle tanışmak özen isteyen bir durumdur. Bundan dolayı giyim tarzında bazı ufak detaylara dikkat edildiğinde tanışma daha rahat geçmektedir.

Bilindiği üzere tanışmalarda ilk izlenim her zaman önem taşımaktadır. Bu da genellikle giyim tarzıyla ortaya çıkmakta ve insanlar fikir edinebilmek amacıyla karşısındaki kişiyi incelemektedir. Bu durum ilişkilerde aile tanışması için de geçerlidir.

Kadınlar açısından bakıldığında erkek arkadaşın ailesiyle tanışmak son derece önemli bir olaydır. Dolayısıyla tanışmaya giderken kullanılan renklere dikkat edilmelidir. Genellikle bu tanışma için en uygun ve en az riskli olan renk siyahtır. Ancak her şeyi simsiyah kullanmak da matem havası yaratacağından dolayı özenli davranılmalıdır. Erkek arkadaşın ailesi ile tanışma için kıyafet seçerken görüşme yapılacak mekâna uygun kıyafet tercih edilmelidir. Örneğin aileyle birlikte kahvaltı yapılacaksa bu durumda yüksek topuklu ayakkabılar, gösterişli kıyafetler yerine daha düz ve sade kıyafetler kullanılmalıdır.

Ailesiyle Tanışmaya Giderken Kıyafet Seçimi

Ailesiyle tanışma giderken makyajı fazla kaçırmamaya özen gösterilmelidir. Aksi durum yapay ve rahatsız edici bir görüntü oluşturacağından dolayı makyaj iyi ayarlanmalıdır.  Aynı zamanda yapılan hafif makyaj hoş bir parfüm ile de desteklenmelidir. Fakat parfümde de aşırıya kaçılmamasına dikkat edilmelidir. Aşırıya kaçmak her zaman anne babalar üzerinde kötü bir izlenim bırakılmasına neden olmaktadır.

Aile ile tanışma için kıyafet seçimi daha özenli kıyafetleri gerektirmektedir. Bazı insanlar spor ve doğal görüneyim derken fazla basit, özentisiz durabilmektedir. Hatta buluşmaya gereken önemin verilmediği izlenimi bile yaratılmaktadır. Bundan dolayı ne fazla spor ne de fazla klasik kıyafetler tercih edilmelidir.  Bunlara ek olarak kıyafetleri tamamlayan aksesuarların seçimi de önemlidir. Görüşmeye giderken aşırı gösterişli aksesuar tercih etmekten kaçınılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu