Genel Bilgiler

Akdeniz Ruhu: Kalkan Gezilecek Yerler

Akdeniz Ruhu: Kalkan Gezilecek Yerler nerelerdir? Küçük bir yat limanı kasabası olan Kalkan İngiliz nüfusunun yoğunluğuyla Akdeniz’in en lüks lokasyonlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Akdeniz Ruhu: Kalkan gezilecek yerler açısından çok zengin bir konuma sahip olmasa da eşsiz doğası ve Akdeniz enerjisi dikkat çekiyor. Eskiden küçük bir kıyı olan ama şimdi villalarla ön plana çıkan bu bölgede yemyeşil bir doğa ve denizi deneyimleyebilirsiniz. Letoon, Xanthos ve Patara kalıntılarının izindeki lüks villa ve oteller son derece özel bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Denizin en güzel renklerini bulacağınız bölgede tarihi bölgeleri de kolaylıkla keşfedebilirsiniz.

İngilizlerin yoğun bir şekilde yaşadığı bu bölgede özellikle gezilecek yerler konusunda çok sayıda alternatif bulabilirsiniz. Ancak konaklama tercih edecekseniz bütçenizin yüksek olması gerekiyor. Çünkü sıradan motel ya da pansiyonlar bulmanız mümkün değildir. Lüks oteller ve villalarla dolu bir yer haline gelmiştir.

Kalabalık insan nüfusunun bulunduğu bu alanda, fiyatlar ve hayat şartları biraz yükselmiştir. Bu yüzden gereken tatil ya da gezi için ciddi bir bütçe ayırmanız gerekecektir. Gezilecek yerler konusunda çözüm bulmak istediğinizde birçok çalışmanın hayat bulması söz konusu olacaktır.

Kalkan Nerede?

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Kalkan, Yunanistan’ın Meis Adası’nın karşısında bulunuyor. Önemli bir tatil destinasyonu olan ve son on yıllarda ciddi gelişim gösteren bu bölgede özellikle ingiliz turistlerin yoğun bir akımı bulunuyor. Akdeniz’in maviliğini öne çıkaran coğrafyası ve özel plajlarıyla bu bölgeyi keşfetmek isteyenler özel destinasyonda keyifli zamanlar geçirebilir.

Kalkan Merkez

Küçük bar ve kafeleriyle ilgi çeken bu bölgede ilk yerleşimi Rumlar yapmıştı. Rum bir kadının çeşitli eşyalarla geldiği ve kısa sürede birçok Rumun dahil olduğu bölgede 1937 yılından beri bir okul bulunuyor.  Kalkan merkez butik otel, lokanta ve el yapımı birçok ürünle birlikte tercih edilebilecek en huzurlu yerlerden biri.

Kalkan Plajı

Mavinin en güzel tonlarını keşfedebileceğiniz Kalkan Plajı yüzerken Caretta Caretta’larla karşılaşabileceğiniz doğallığını koruyor. Çakıl taşlı bir sahil olduğu için deniz ayakkabılarınızla gelmeniz son derece önemli olacaktır. Şezlong ve şemsiyeleri ücret karşılığında kiralayabileceğiniz bölgede ekonomik fiyatlarla yeme içme sağlanabilir. Ayrıca kendi nevalenizi de getirme şansınız bulunuyor.

Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı Kalkan’a 7 km uzaklıkta bulunuyor. Akdeniz kıyı şeridindeki plajların şüphesiz en güzel mavisine sahip olan bölgede denize inmek için 200 merdiven inmeniz gerekiyor. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz plaja havlularınızı sererek denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Patara Antik Kenti

Milyonlarca yıldır Caretta Carettaların yumurtalarını bıraktığı bu plaj, doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Bölgedeki uzun kumsal ve denizin temizliği sizi kendine hayran bırakacaktır. Gün batımı manzaralarını keşfetmek istediğinizde bu antik kenti ziyaret edebilirsiniz. Antik tiyatronun olduğu bölgeye akşam üstü birçok kişi geliyor ve güneşin batışını izlerken ki eşsiz manzaranın tadını çıkarıyor.

Bezirgan Köyü

Türkmen ve Yörük Köyü kültürünün en güzel örneklerinden biri olan Bezirgan Köyü 300 yıllık bir tarihe sahip olmasıyla biliniyor. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bu bölgede birçok konaklama tesisi de bulabilirsiniz. Ahşap tahıl ambarlarıyla yayla kültürünün örneklerini keşfedebilirsiniz. Köylerde bulunan birçok yöresel lezzeti de kolaylıkla keşfetmeniz mümkün olacaktır.

Kalkan’da Nerede Kalınır?

Bölgede konaklamak için villa kiralamayı tercih edebilirsiniz. Özellikle farklı alanlarda zaman geçirmek istediğinizde Kalkan bölgesindeki lokasyonlarda lüks konaklama seçenekleri olacağını bilmelisiniz. Kalkan konaklama açısından önceden rezervasyon yapılması gereken yerlerden biridir. Çünkü bölgenin genel yapısı dolayısıyla yabancı turistlerin ilgisini çektiği ve Euro üzerinden fiyatlandırmaların yapıldığı görülecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu