Dekorasyon

Evlerde İskandinav Stili Yılbaşı Dekorasyonu

Evlerde İskandinav Stili Yılbaşı Dekorasyonu nasıl olur? Evlerde İskandinav stili yılbaşı dekorasyonu İskandinav tarzı bir süredir evlerimize hakimdir.

Evlerde İskandinav Stili Yılbaşı Dekorasyonu hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık. İskandinav stili soğuğu estetikle buluşturan şüphesiz en güzel dekorasyon tarzı olan İskandinav tarzı, kış mevsiminde ve özellikle yeni yıl yaklaşırken ilk ilham kaynağı oluyor.

Gümüş Ve Beyaz

Yılbaşı süsleri denilince akla gelen ilk şey yılbaşı ağacıdır. Beyaz ve gümüş süslemelerle süslenmiş bir ağaç, alana ışıltılı, ışıltılı bir hava vermek için harika bir seçenektir. Çam üzerindeki kar birikimlerini temsil eden bu renkler soğuğun en naif yorumlarından biridir.

Kağıt Süslemeler

Kendin yap projesi gibi eğlenceli bir aktiviteye dönüştürülebilen kağıt süslemeler, mekana boyut katmanın ve konuya dikkat çekmenin en iyi yollarından biridir.

Dekor

Minimal dekoratif objeler İskandinav yılbaşı süslerinin olmazsa olmazı. Çam dallarının farklı versiyonları ile yapılan bu objeleri hazırlamak da oldukça kolay.

Çalışma Masası

İskandinav tarzı sade ve etkileyici bir Yılbaşı sofrası için birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterli. Masa üzerinde dekoratif objelerle hareket ettirilebilen bir masa örtüsü kullanılmaması, farklı boylarda mumların tercih edilmesi, çam bitkilerinin yer alması ve genel olarak çok farklı renk kombinasyonlarından kaçınılması önemlidir.

Alternatif Noel Ağaçları

Noel ağacı yerleştirmek yerine duvarlara Noel ruhunu yansıtmak İskandinav tarzında çok popüler. Özellikle dar mekanlar için tercih edilebilecek bu tasarım için çam dalları ile aynı görselliği yakalamak mümkünken kuru dallar ağaç gibi şekillendirilip süslemeler yapılabilmektedir.

Geyik Yastığı

Noel’i bir geyik olmadan atlatabileceğimi sanmıyorum. Bu yıl aldığım düz beyaz bir yastık kılıfını geyik başı ile süsledim. Bunu yapmak için bu geyik şablonunu kağıda yazdırdım ve ince kırmızı keçeden kestim. Yastığın ortasına geyiği sıcak tutkalla yapıştırdığınızda işlem tamamlanır.

Buz Mumluk

* Plastik bir kaba dörtte üç su doldurun.

* Daha küçük bir kaseyi, büyük kaseye sığacak kadar taşla doldurun ve büyük kasenin ortasına yerleştirin.

* Suya çam, yaban mersini ve kozalak gibi dekoratif objeler ekleyin.

* Dondurucunuzda veya (yeterince soğuksa) su donuncaya kadar açık havada saklayın.

* Ertesi gün büyük kabı buzdan ayrılana kadar hızlı bir şekilde sıcak suya daldırın.

* Küçük kasedeki taşları alın ve kase buzdan ayrılacak şekilde sıcak suyla doldurun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu