Güzellik

Uzun ve Dolgun Kirpikler İçin 6 Basit İpucu!

Uzun ve Dolgun Kirpikler İçin 6 Basit İpucu! 6 adımda uzun kirpikler Uzun kirpikler gözleri daha büyük ve etkileyici gösterir. Sahte kirpikler nasıl yapışır?

Uzun ve Dolgun Kirpikler İçin 6 Basit İpucu! Uzun kirpikler güzel ve anlamlı bir yüzün en önemli gereksinimlerinden biri olan uzun kirpikler, yüzyıllardır tüm kadınların en önemli noktası olan gözlere ifade kazandırır. Kaliteli makyaj malzemelerinin yanı sıra özenle de kirpikleri gerçek bir güzelliğe dönüştürmek mümkün. Yüzyıllardır kadınların kirpik bakımında kullandığı doğal yağlar, içerdiği aktif maddeler sayesinde kısa, dağınık, kırık ve zayıf kirpiklerin sağlığına kavuşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

1-Şeffaf Bir Astar Kullanın

Maskarayı uygulamadan önce astar maskara kullanırsanız kirpikleriniz daha da uzayacaktır.

2-Kirpik Kıvırıcınızı Isıtın

Kirpik kıvırıcınızı sıcak tutmak kirpiklerinizi daha uzun süre kıvrık tutacaktır. Kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinesi ile ısıtabilirsiniz.

3-Kirpiklerinizi Tarayın

Kirpiklerinize daha net bir görünüm kazandırmak için taradığınızdan emin olun. Maskarayı uygulamadan önce ve sonra saçınızı taramak kirpiklerinize maskara birikmesini önleyecektir.

4-Bebek Pudrası Kullanın

Maskara sürmeden önce kirpiklerinize biraz bebek pudrası serpin.

5-Hint Yağı İle Nemlendirin

Hint yağı, hacimli, parlak kirpikler için harika etkili bir üründür. Yatmadan önce uygulayacağınız hint yağına aloevera veya E vitamini de ekleyebilirsiniz. Hint yağını temiz bir fırça veya pamuklu çubukla başta kirpikler olmak üzere tüm kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz nemlenip beslenecek ve daha canlı bir görünüme sahip olacaktır. Gece sürdüğünüz hint yağını sabahları ılık suyla yıkamayı unutmayın!

6-Hacim Eklemek İçin Limon Kabuğu

Limon kabuğu ile yapacağınız bakım kürü kirpiklerinizi hacimli yapacaktır. Bir yemek kaşığı kuru limon kabuğunu birkaç gün zeytin veya hint yağında bekletin. Daha sonra bu karışımı kirpiklerinize sürün. Gece boyunca uygulayın, gece boyunca kirpiklerde bırakın ve sabah durulayın. Devamlı kullanım ile çok daha dolgun kirpiklere sahip olacaksınız. – Makyajınızı temizlemeden asla yatağa girmeyin.

– Sert kimyasallarla formüle edilmiş ve temizlenmesi kolay olmayan ürünlerden uzak durun.

– Hassas hareketlerle kirpik ve kaşlarınızdaki makyaj kalıntılarını nazikçe temizleyin.

– Her gün kirpiklerinize ve kaşlarınıza besleyici bakım yağları uygulayarak kirpiklerinizin bakımını ihmal etmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu