Güzellik

Saç Rengine Göre Makyaj Seçimi Nasıl Olmalı

Saç Rengine Göre Makyaj Seçimi Nasıl Olmalıdır? Saç rengine göre makyaj nasıl yapılır ve hangi renk tonları saçlarımızı yüzümüzle uyumlu hale getirmeye yardımcı olur, ondan bahsedeceğiz.

Saç rengine göre makyaj seçimi, görünümündeki renk uyumuna dikkat eden kadınlar için oldukça önemli bir konu. Saçlarını renkten renge boyayan kadınlar ise her renk değişiminde saçlarını en çok ön plana çıkaran makyaj kombin ve türünü araştırmaktadır genelde. Bu yazımızda hangi tür saçın hangi makyaja gittiği ile ilgili ipuçları bulacaksınız.

Üzüm Gibi Siyah Saçlarda Makyaj

Siyah saçta makyaj oldukça basit ve çekici. Siyah saçlı kadınlara buğulu yani siyah ve kahverengi tonlarında dumanlı göz makyajı ve bu göz makyajına nude renk rujlar çok iyi gider. Cilt için tercihler ise pürüzsüz mat bir görünümdür ve bu makyaj ile çok güzel olacaksınız.

Çikolata Gibi Kahverengi Saç

Kahverengi saçta makyaj gerçekten çok kolay. Kahverengi saçlı bayanlar gerçekten çok şanslı çünkü size her türlü makyaj gidecektir. Fakat kırmızı ruj saç ve tenine çok yakışacak. Kahverengimsi veya pembemsi renkler ile kırmızı rujunu ortaya çıkarabilir ve mat rujları da deneyebilirsin. Bronz allık kullanarak yüzün ile saçını birleştirebilirsin.

Kumral Saçlar

Kumral saçlara makyaj oldukça renkli ve özgürce sürüp sürüştürülecek bir tür. Her türlü rengi ve renk tonunu kullanabileceğiniz göz makyajını ister mat ister parıl pırıl parlayan rujlar ile tamamlayın. Tek dikkat edebileceğiniz şey ise aşırı çılgın görünmemek için göz makyajımız yoğun ise dudakları, dudaklar belirgin olsun istiyorsak göz makyajını olabildiğince sade tutmaya özen göstermeliyiz.

Bal Saçlılara Makyaj

Sarı saça makyaj enerjik olmalıdır çünkü birçok sarı saçlı ve açık renkli kadın yüzlerinin solgun göründüğünü düşünür. Şeftali veya gül rengi ıslak bir allık ve parıldayan ıslak bir fondöten seçerek yüzümüzü canlandırabiliriz. Bronz veya cilde ton veren kahverengi tonları ürünlerinde olabildiğince kırmızı gibi canlı renkler olmasına dikkat etmelisin. Bu şekilde solgun görünmekten kurtulup göz makyajınla bütünleşebilirsin. Göz makyajında füme gibi koyu renkler kullanabilir ve dudaklarında ıslak görünen likit rujları tercih edebilirsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu