Güzellik

Evde Yapabileceğiniz Bu Doğal Karışımlarla Çatlaklara Veda!

Evde Yapabileceğiniz Bu Doğal Karışımlarla Çatlaklara Veda! Evde yapabileceğiniz bu doğal karışımlarla çatlaklarla veda edin. Çatlaklarla birlikte yaşamak zorunda değilsiniz. Doğal yöntemler ile çatlaklardan kurtulmak mümkündür. Doğal yollarla çatlaklardan kurtulmak isteyenler için önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz bu doğal karışımlarla çatlaklara vedan edin. Çünkü çatlaklardan kurtulmak hayal değildir. Özelliklede doğal yöntemlerle çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı kadınların vücutlarında çatlaklar oluşuyor. Bir çocuk sabi olmak kadınlar için çok özeldir. Fakat hamilelik sonrası çatlaklar kadınların baş belasıdır. Genel olarak ise bu yüzden doğum sonrası çatlaklardan kurtulmak için farklı yöntemler aranmaktadır

Çatlaklar hangi sebeple olursa olsun çatlaklarınız dilerseniz kalıcı olmayabilir. Çatlaklar vücudun estetik görünüşünü bozuyor. Bu yüzden de pek çok kadın çatlaklarından bir an önce kurtulmak istiyor. Doğal yöntemler ile çatlaklardan kurtulmak isteyenler için birkaç öneri karışımı sunduk.

1-) Badem Yağı, limon suyu ve şeker üçlüsü

Çatlaklardan kurutulmanın en çok tercih edildiği karışımdır. Hazırlanması ise oldukça pratiktir. Bir çorba kaşığı badem ve bir çorba kaşığı tozşeker son olarak birkaç damla limon suyu iyice karıştırılır. Macun kıvamına getirilir. Bu karışım aralıklarla haftada iki gün uygulanılır. Çatlak olan bölgeye karışım duş öncesi sürülüyor. Duş sonrası karışımın sürüldüğü bölge sert havlu ile ovulur.

2-) Aloe vera

Aloe vera bitkisi son yıllarda sıklıkla her alanda kullanılıyor. Özelliklede cilt sorunları için aloe vera bitkisi daha çok kullanılıyor. Çatlakların yok olmasında da aloe vera bitkisi kullanılıyor. Çünkü çatlak tedavisinde aloe vera jeli etkilidir. Aloe vera içindeki jel kısım çatlak olan bölgeye sürülür. Streç gibi bir malzeme ile o bölge sıkıca sarılır. Yaklaşık olarak 1.5 – 2 saat boyunca beklenir. Sonrasında ise ılık su ile durulayın.

3-) Zeytinyağı her derde deva

Zeytinyağının kullanılmadığı alan yoktur. Cilt bakımı maskelerinde ya da kozmetik dünyasında da zeytinyağı içerikli ürünler oldukça fazladır. Günümüzde zeytinyağı tek başına dahi dertlere devadır. Zeytinyağı cildi ve saçı besler. Bu yüzden de çatlaklar içinde zeytinyağı kullanımı yaygındır. Çünkü oldukça etkilidir. Bir miktar zeytinyağı çatlak bölgesine sürülür. Yaklaşık olarak yarım saat sonra çatlak bölgesi sürülen zeytinyağını emer. Vücut zeytinyağını emdikten sonra durulanması gerekiyor. Düzenli aralıklarla uygulandığı zaman zeytinyağının çatlaklara etkisi oldukça fazladır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu