Teknoloji

Facebook’tan Çok Büyük Bir Hata! Kullanıcılar Şaştı Kaldı

Facebook’tan Çok Büyük Bir Hata! Kullanıcılar Şaştı Kaldı! Stalkerlara kötü haber: Facebook profilini ziyaret ettiğiniz herkese arkadaşlık isteği gönderme hatasıyla ilgili büyük bir olay yaşandı!

Facebook’tan Çok Büyük Bir Hata! Kullanıcılar Şaştı Kaldı! Facebook, Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulan bir sosyal medya platformudur. Başlangıçta sadece Harvard Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak tasarlanmış olan Facebook, daha sonra diğer üniversiteler ve sonunda tüm dünya genelinde kullanılabilir hale gelmiştir.

Facebook’tan Çok Büyük Bir Hata

Facebook, kullanıcıların profil oluşturmasını, arkadaş eklemesini ve mesajlaşmasını sağlayan bir sosyal ağdır. Platformda kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşabilir, durum güncellemeleri yapabilir ve beğeniler, yorumlar ve paylaşımlarla etkileşimde bulunabilir. Ayrıca, Facebook üzerinde gruplar oluşturabilir, etkinlikler düzenleyebilir ve sayfalar oluşturabilirsiniz. Ancak şu an Facebook büyük bir hata ile gündemde…

Facebook’un popüler sosyal medya platformunda Android cihazlara yönelik büyük bir hata tespit edildi. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar beklenmedik bir sorunla karşılaştı. Güncellemeyi yükleyen Android kullanıcılarının hesapları, ziyaret ettikleri tüm profillere otomatik olarak arkadaşlık isteği gönderiyordu. Facebook’un Android uygulamasındaki bu hatayla ilgili detaylar ise oldukça önemli.

Son güncellemeyle birlikte, Facebook’un Android uygulamasında bir hata ortaya çıktı ve kullanıcıların profil ziyaretlerine bağlı olarak kontrol dışı arkadaşlık istekleri gönderiliyordu. Bu durumu fark eden kullanıcılar, diğer sosyal medya platformlarında ve Facebook üzerinde hemen tepkilerini dile getirdiler. Bu hatadan dolayı özellikle eski sevgililerini takip eden stalkerlar, kendilerini istemeden ifşa etmiş oldular.

Bu hata oldukça sinir bozucuydu. Bir profil ziyaret ettiğinizde, isteğiniz dışında Facebook otomatik olarak o kullanıcıya arkadaşlık isteği gönderiyordu. Bu durumu önlemek için tek seçenek, isteği geri çekmek ve Facebook hesabınızdan çıkış yapmaktı. Aksi takdirde uygulama hala arkadaşlık isteği gönderiyordu. Facebook gruplarını aktif olarak kullanan bir kullanıcının gönderisini görüntülemek istediğinizde bile yine arkadaşlık isteği gönderiliyordu.

Bu olaya karşı başlatılan isyan kampanyası kısa sürede Meta (Facebook’un sahibi) tarafından fark edildi. Meta, acil bir önlem olarak çalışmalara başladı ve yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle Facebook’taki hata düzeltildi ve profiller normale döndü. Meta ekibi ve Facebook platform sözcüsü de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak hatanın kaynağının bulunduğunu ve sorunun giderildiğini belirtti. Aynı zamanda kullanıcılardan kaynaklanan rahatsızlıklar için özür diledi. Bu sorun yalnızca Android versiyonunda yaşanmıştır. Artan tepkilerin ardından hızlı bir şekilde çözüldü. Şu anda hem Android hem de iOS kullanıcıları bu hatayla karşılaşmamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu