Diyet

Karpuz diyeti ile 1 haftada 5 kilo!

Karpuz diyeti ile 1 haftada 5 kilo!

Sıcakların başlamasıyla birlikte zayıflamak isteyenler diyet listelerini araştırmaya başladı. Kısa sürede fazla kilo vermeyi hedefleyen diyetler yaz aylarında olduğumuz bu günlerde birçok kişinin ilgisini çekmekte. Son zamanlarda oldukça ünlü olan ve 1 haftada 5 kilo verdirmeyi garanti eden karpuz diyeti de bunlardan sadece biri.

Karpuz diyeti, özellikle yaz aylarında karpuz – peynir ikilisinden vazgeçemeyenlerin uygulamak isteyebileceği bir beslenme programıdır. 1 hafta boyunca uygulayacağınız bu diyette yaklaşık olarak her yemekte %92’si su içeriğine sahip olan karpuzdan bol bol tüketeceksiniz.

Karpuz diyetinde kahvaltı için 1 dilim karpuz, 30 gram peynir ve 1 dilim ekmek tüketmelisiniz. Öğlen veya akşam yemeklerinde, diyetin protein içeriğini yükseltmek için et, tavuk veya balık yiyebilirsiniz. Ara öğünlerde ise mutlaka 1 dilim karpuzun yanında 1 dilim peyniri tüketmeyi unutmamalısınız.
1 haftada 5 kilo!

Araştırmalara göre karpuz diyeti 1 hafta 5 kilo vermeyi vaat ediyor ama bunun sonucu sandığınız kadar iyi olmayabilir. Ortalama olarak günlük 900 kalori tüketmeyi hedefleyen bu diyet normalde alınması gereken kalori miktarının çok altında. Bu durum hem metabolizmayı yormanıza, hem de diyeti bıraktığınızda çok daha fazla kilo almanıza neden olabilir.

Bu diyetin gerçek anlamda size kilo verdirip verdirme diğine dikkat etmelisiniz. Evet, 1 hafta sonunda terazide kendinizi 5 kilo zayıflamış görebilirsiniz, amma ve lakin gerçek anlamda yağ kaybedip kaybetmediğinizi görmeden terazide göreceğiniz her rakam sizler için aldatıcı olacaktır. Eğer bu diyet sonunda kaybettikleriniz su ve kas oranınız dan ise uyguladığınız bu program size zarar vermiştir

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu