Dekorasyon

Mutfakta Pratik Depolama Fikirleri Nelerdir?

Mutfakta Pratik Depolama Fikirleri Nelerdir? Mutfak, yaşam alanları için büyük önem arz etmektedir. Küçük olması ise oldukça can sıkıcıdır. Peki mutfaklara pratik depolama fikirleri nelerdir?

Mutfakta Pratik Depolama Fikirleri Nelerdir? Mutfaklara pratik depolama fikirleri denilince mutfakları küçük olan kişiler için merak uyandırıcı bir konudur. Mutfak araçları ve kullanılan eşyalar oldukça fazladır. Bu yüzden herkes geniş bir alan yaratmak ister. Yaratılan bu alanlar ile daha fonksiyonel bir mutfak elde etmek mümkündür. Bunun için uygulanabilecek gereken bazı püf noktalar vardır. Peki bu püf noktalar nelerdir?

1-Lavabo Altı Raflar Kullanmak

Lavabo altları genellikle boş kalmaktadır. Küçük mutfakları olan kişiler ise bu alanı kesinlikle değerlendirmelidir. Lavabo altlarına yapılan özel çekmeceler ile o alan kullanışlı bir hale getirilip, fazla eşyaların koyulabileceği bir yer olacaktır. Temizlik malzemeleri veya plastik kaplar için ideal bir alan olacaktır.

2-Duvara Monte Edilmiş Baharatlıklar

Baharatlıklar bazen tezgâh üzerinde bazen ise mutfak masasında kendine yer bulmaktadır. Bulundukları alanları daraltmakta ve alan kullanımı sınırlı hale gelmektedir. Bu yüzden baharatlıkları duvara monte etmek, alandan yer edinmek için harika bir depolama fikridir. Böylece daha düzenli ve daha şık bir görünüm elde etmek mümkün olabilir.

3-Çekmeceli Dolaplar

Dolapların kullanım amaçları eşyaları koymak ve düzen oluşturmaktır. Kullanılan bu dolaplar çekmeceli olursa o zaman daha kullanışlı bir hale gelecektir. Özellikle dolapların kullanılmayan ve boşluk şeklinde kalan kısımları için bu alternatif mutfaklar için çok güzel bir depolama alanı olacaktır.

4-Dolap Kapağı Askısı

Dolap kapağı askısı ile raflar daha düzenli bir şekle gelirken, başarılı bir depolama alanı da yaratılmış olur. Online olarak oldukça fazla çeşide sahip olan dolap kapağı askılarına çatal- kaşıklar koyulabileceği gibi temizlik ürünleri olan sünger- bez gibi malzemeler de koyulabilir.

5-Portatif Raflar

Ve son olarak pratik depolama seçenekleri arasında bulunan portatif raflar ile kullanılan ve kullanılmayan pek çok eşyaya alternatif bir yer oluşturulabilir. Baharatlıktan peçeteliğe kadar her şeyin koyulabileceği bu raflar hayat kurtarıcı olacaktır.

Unutulmaması gerekir ki küçük mutfaktan şikâyet etmek yerine nasıl daha fonksiyonel bir şekilde kullanabilirim demek daha doğru bir davranış olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu