Dekorasyon

Su Kaçağı Çözüm Önerileri

su kaçağıSu kaçağı her yerde karşımıza çıkabilir. Evlerde, işyerlerinde olmadık yerlerde oluşarak bizi sıkıntıya sokabilir. Evlerde bulunan tesisatlar temiz ve kirli su olarak iki gruptadırlar. Temiz su boruları şehir şebekesinden evlerimize kadar ulaştırılmasına yarayan borulardır. Eskiden tahtadan ve ya demirden yapılan bu borular taşımada ki kolaylık ve hijyen açısından PVC den yapılmaya başlandı. Eski tesisat borularının günümüzde ki kadar kırılmaz lığına dikkat edilmezlerdi. Günümüzde boruların tercih edilirken dikkat edilen özelliklerindendir. Ancak tesisatları eski olanlarda bu durum söz konusu olmadığından su kaçağının zamanla ortaya çıkması olası ihtimallerdendir. Bu nedenle sorun ortaya çıkmadan rutin olarak kontrol edilmesi önerilir.

Evlerde meydana gelen su kaçakları pek çok noktada ortaya çıkabilir. Mesele sıcak su tesisatımızda kaçak meydana gelebilir. Bunu kombimizdeki suyun hızlı bitmesinden anlamamız mümkündür. Bunu anladığınızda kontrol ettirmeniz gerekir.

Diğer bir belirti duvarda ve ya tavanlarda olan kabarcıklar ve damlacıklardan anlayabilirsiniz. Genelde bunlar temiz su giderinden kaynaklıdır. Damlamalar sürekli akan suyun etkisi ile oluşur. Bazı yerlerde su kaçağı birden fazla olabilir. Kısa zamanda kontrol ettirmeniz daha sonra oluşacak sorunları önler. Mesela zamanla bu kabartılar dökülmeye başlar. Sürekli olarak temizliğini yapmanız size bir fayda sağlamaz. Diğer olumsuz etkisi oluşan küf mantarlarıdır. Bu sağlığa olumsuz etkiler yapar. Bu arada ortamda yarattığı rutubet ve nem kokusu da cabası. En kısa zamanda soruna çare bulmalısınız.

Son olarak kirli su giderlerinin yarattığı su kaçağıdır ki içlerinde en kötüsüdür. Pis su giderlerinden kaynaklı su kaçakları sürekli damlama yapmaz ancak sağlık açısından en sakıncalısıdır. Tamir ettirilmediğinde sararmalara, nem ve küfe sebep olur. En kısa zamanda tamiri yapılmalıdır.

Su Kaçağım Var Tamam Nasıl Bulacağım?

Su kaçağı tespiti,  yöntemlere değil teknolojik ürünleri kullanan firmaları tercih etmelisiniz. Çünkü eski yöntemlerde su kaçağı bulunana kadar kırma yapılır. Bu gereksiz para ve zaman kaybıdır. Günümüz de su kaçağı için hizmet veren çok iyi deneyimli firmalar vardır. Ses dinleme yöntemine dayalı olarak yapılan bu hizmette kırma dökmeye ihtiyaç duyulmaz. Size düşen bu konuda iyi bir firma bulmak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu