Moda

Vücut Tiplerine Göre Hangi Elbise Modelleri Seçilmeli? 

Vücut Tiplerine Göre Hangi Elbise Modelleri Seçilmeli? Hangi ürünler en iyi seçimleri yapmanız hususunda size çözüm sunar? İşte merak edilen bu soruların cevabını sizler için yanıtladık.

Vücut Tiplerine Göre Hangi Elbise Modelleri Seçilmeli?  Vücut tipine göre elbise seçimi konusunda kadının morfolojileri dikkate alınır. Bu morfolojiler dikkate alınarak, kıyafet seçimi yapılırsa, şık ve ince görülmesi mümkün olacaktır. Hangi vücut tipine ait olduğunuzu bilmenin küçük hilesi çok basittir. Aynada kendinize bakın ve vücudunuzun hangi bölgelerinin en geniş veya en ince olduğuna dikkat edin.

Kıyafet seçimi konusunda çok sayıda alternatifiniz olması için vücut tipinizi tanımanız oldukça önemlidir.

Vücut Tipinizi Nasıl Vurgulayabilirsiniz?

Kum saati vücut tipine sahip olan bir kadının omuz ve kalçaları aynı hizadadır. Dengeli olan bu vücuda neredeyse her model uyar. Bu yüzden belin vurgulandığı modeller başta olmak üzere her türlü kıyafeti giyinebilirsiniz. V kesim derin dekolteler, sarılmış modeller, yüksek bel düz etekler, sigaret pantolonlar, belden kuşaklı montlar kullanabilirsiniz.

Ters üçgen vücut tipinde ise kalçalardan daha geniş omuzlarla karakterizedir. Boyut küçük veya işaretlenmemiş ve pelvis dardır. Üstten daha küçük olan alt bedene odaklanmak gerekir. Kabarık etekler, bol pantolonlar gibi seçimler yapabilirsiniz. Ters üçgen vücut tipine uygun elbise kullanımı hacim elbiseler ve V kesim ürünler olarak tercih edilebilir.

Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücudunuzun kusurlu olan kısımlarını kamufle ederek, öne çıkarmak istediğiniz bölgelerini ortaya çıkaracak modeller kullanmanız gerekir. Bunun için size uygun elbiseleri deneyerek satın almanız ve seçimlerinizi sonradan yapmanız önem kazanmaktadır. Bu yüzden elbise seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada kıyafeti denemek gelmektedir.

Genel olarak silüetiniz yuvarlak, kalçalarınız ve omuzlarınız yeterince genişse, silüetiniz orantılıdır. Hacim, desen veya renk açısından dengeli seçimler yapmaya özen gösterin. Büyük baskılar yerine küçük baskılar tercih ederek daha ince görüneceğiniz birçok stil hilesiyle vücudunuza uygun giyinmeyi öğrenebilirsiniz.

Birçok kadın armut tipinde bir vücuda sahiptir. Bu yüzden elbise seçimi yaparken farklı vücut tiplerini tercih etmek zor olabilir. Bu durumda piyasadaki standart ürünler yerine daha özel tasarım ve çoklu beden seçenekleri olan ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu