Sağlık

Ağrı Kesici Besinler

Günümüzde insanların sürekli olarak çeşitli yerleri ağrımakta ve bu arıları dindirmek adına çeşitli ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılan ilaçlar anlık çözümler olarak etkili olsa da daha sonrasında bu ağrılar tekrar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar doğal ağrı kesicilerle ağrıların kökten yok edilmesini önermektedir.

Ağrı Kesici Besinler
Ağrı Kesici Besinler

 

Teknolojik imkanlar her alanda gelişme gösterse de ilaç sektörü teknolojinin gelişimiyle doğallığını kaybederek katkılığı doğal olmayan ilaçlara yönelmektedir. Ancak insanların hayatları boyu sağlıklı yaşamaları adına doğal ürünler her zaman tercih konusu olmalıdır. Katkılı ilaçlar bir yerimizi tamir ederken bir başka soruna yol açabilmektedir. Özellikle doktorlar bir ilaç yazıp kullanmamızı tavsiye ederken yanında da midemiz zarar görmesin diye mide ilaçları önermektedir. İşte bu nedenlerde dolayı doğal ilaçlar tercih edilmelidir.

 

Doğal Ağrı Kesiciler

Birçok besin doğal ağrı kesici rolü oynamaktadır. Bunlardan bir tanesi de cevizlerdir. Bol miktarda içerdiği Omega-3 ile sağlığınıza katkıda bulunur. Ayrıca çiğ tüketildiğinde iltihaplara da iyi gelmektedir. Siyah ve beyaz üzüm içerisindeki maddeler sayesinde omurlarımızı korumaktadır. Düzenli olarak kahve tüketenlerin ağrı eşiğinin yükseldiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Koyu yeşil yapraklı sebzeler yüksek K vitamini sayesinde kemikleri güçlü tutmaktadır. Kiraz ve vişne ise içerisindeki Antosiyanin ile ağrı kesici ve iltihap kurutucu etki yapmaktadır. Doğal ağrı kesici olarak önerilen bir başka ürünse kerevizdir.

Ağrı Kesici Besinler
Ağrı Kesici Besinler

 

Sizlerde ağrı kesici ilaçları bırakarak doğal yöntemlerle ağrılarınızın üstesinden gelebilir daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu