Dekorasyon

Güzel Bahçeler için Sıra Dışı Fikirler

Göklere kadar yükselen gökdelenlerin, yol kenarlarına dikilen dev apartmanların olduğu şehirlerde yeşil alan insanı rahatlatan bir kurtarıcı gibi geliyor bazen. Betonun, asfaltın, duvarların soğuk gri renginden kurtulup kedinize bahçeli bir ev almayı düşünüyor ya da müstakil bahçeli bir eviniz varsa birkaç ufak dokunuşlu evinizi, bahçenizi dünyanızda ki cennete dönüştürebilirsiniz.

Güzel Bahçeler için Sıra Dışı Fikirler
Güzel Bahçeler için Sıra Dışı Fikirler

Bunun için çok masraf yapmaya, pahalı bahçe mobilyaları eşyalar masalar, sandalyeler almaya, gerek yok. Bahçenize biraz zaman ayırıp, ellerinizi toprakla buluşturup biraz da üstünüzü başınızı kirletmeniz yeterli. Hayal gücünüz ve evde kullanmadığınız eşyaları bir araya getirip, bahçenizi güzelleştirebilirsiniz.

Araba Tekerleğinden Saksı

İşe ilk olarak bahçenizi düzenlemekle, temizlemekle başlayın. Ardından garajınızda ya da komşunuzda birkaç otomobil tekerleğini alın. Tekerleri ister bahçenin uygun bir yerine koyup içerisini toprakla doldurduktan sonra çiçek ekebilir ya da onları istediğiniz renklere boyayarak bahçe duvarına asabilirsiniz.

Güzel Bahçeler için Sıra Dışı Fikirler
Güzel Bahçeler için Sıra Dışı Fikirler

Bahçenizin bir kısmında üçgen şeklide ilerledikçe daha geniş alana yayılan bir çiçek dikimi yapıp baş kısmına yani sivri görünen kısma eski bir süt kovası koyarak çiçekleri kovadan dökülmüş gibi gösterin. Eski çaydanlıklarınızı bahçe mobilyaları olarak kullanın. Çaydanlıkları boyayarak pencere korkuluklarına bağlayın ve saksı olarak değerlendirin. Eski bisikletiniz varsa tekerleklerini sökün ve sadece jantları kalsın. Ardından kahverengi ya da eskitme tonları kullanarak üzerine çeşitli yazılar yazarak bahçenizin bir köşesine bırakın. İşte böyle küçük dokunuşlarla bahçenizi güzelleştirmeniz mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu