Sağlık

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?

Yanlış hareketlerden dolayı zaman içerisinde oluşan problemler bel fıtığı rahatsızlığının yaşanmasına neden olabilir. Omurları birbirinden ayrılmasını sağlayan disklerin içerisindeki dokunun dışarı çıkması durumunda bel fıtığı oluşmaktadır. Özellikle omuriliğe ve bunun yanı sıra sinir köklerine baskı oluşması nedeniyle ağrı yaşanmaktadır. Bel fıtığı problemi olan kişilerde fizik tedavi, istirahat veya ağrı kesiciler tedavi seçenekleri arasında yer alabilir. Bunun yanı sıra özellikle bitkisel çözümlerde uygulama sonrasında kişi de oluşan rahatsızlığın ve ağrının azalmasını sağlayabilir. Özellikle yapılacak olan uygulamalarda bitkisel çözümler için topikal uygulama veya oral yolla uygulama yapılabilir.

Bel Fıtığına Bitkisel Çözüm

Kullanacağınız bitkisel ürünler özellikle bel fıtığı tedavisi üzerinde etkili olabilir. Oluşan Ağrının azalması ve yaşanan problemlerin giderilmesi konusunda bitkisel çözümler hastaların şikayetlerini ortadan kaldırmaktadır. Aksöğüt bitkisinin gövde bölümü özellikle bel fıtığı nedeniyle oluşan ağrıların hafiflemesini sağlamaktadır. İçerisinde bulunan salisin maddesi vücutta yatıştırıcı etki oluşturmaktadır. Bu sayede bel fıtığı  problemi yaşayanlarda ortaya çıkabilecek ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Binbirdelik otu, kurbağa otu, biberiye ve çarkıfelek gibi otlar ağrının ve şikayetlerin azalması üzerinden etkili olabilir. Hint yer elması, öküzgözü, kava, zerdeçal, keçisakalı bitkileri de ağrı kesici özelliğe sahip olduğundan fıtık nedeniyle oluşan ağrıların azalmasına yardımcı olacak bitkisel çözümler arasında yer almaktadır.

Amberbaris bitkisinin meyveleri, gövdesi ve kökü oluşan fıtık ağrısının azaltılması konusunda önerilen seçeneklerden biridir. Doğru şekilde uygulama yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır.

Bel Fıtığı Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı nedenlerden dolayı bel fıtığı problemi yaşamakta olanlar özellikle beslenmeye dikkat etmelidir. Doğru şekilde beslenme bel fıtığı ağrıları üzerinde etkili olabilir. Tam tahıllı gıdalar, meyveler, yağlı balıklar, sebzeler ve doğru şekilde beslenme özellikle rahatsızlığın tedavisi üzerinde olumlu etki oluşturabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu