Dekorasyon

Dar Alanlar İçin Dekoratif Fikirler ve Mobilya Seçimi   

 

Dar Alanlar İçin Dekoratif Fikirler ve Mobilya Seçimi   

Küçük metrekareli evler depolama alanı az olduğu için en zor dekore edilen mekânlardır. Bu evlere uygun dekorasyon fikirleri bulmak oldukça zordur. Yeterli alanın olmayışı beğenilen ve ev için gerekli olan mobilyaların yerleştirilememesine yol açar. Eviniz küçük olsa da yapacağınız seçimlerle dar alanda harikalar yaratabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken en temel özellik, gerekli eşyaları seçerken gösterişine değil, portatif olmasına bakmaktır. Dar alanlar için mobilya seçimi yaparken katlanabilir, açılabilen ve şekli değiştirilebilen modellere yönelmelisiniz. Aldığınız koltuğun altında depolama alanı olması size kolaylık sağlayacak temel özelliklerdendir.

Depo Alanı Bulunan Koltuklar Satın Alın

Koltuğun altında bulunan depo alanı fazla eşyalarınızı saklamak için birebirdir. Sizin için gerekli olan ama göz önünde durmasını istemediğiniz eşyaları bu depolama alanında saklayabilir, eşyalara ihtiyacınız olduğu durumlarda da kolayca ulaşabilirsiniz.

Süslemeden Daha Çok Kullanışa Dikkat Edin

Eviniz dar da olsa mutlaka değerlendirebileceğiniz ölü alanlara sahiptir. Önemli olan bu alanları uygun dekorasyon fikirleriyle birleştirmektir. Örneğin çoğu evde perde raylarını gizlemek için kartonpiyer kullanılır. Bu kartonpiyer yerine ahşap çekmeceler yaptırabilir, buradaki ölü alanları depolama alanına çevirebilirsiniz. Dar evlere uygun dekorasyon örneklerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Unutmayın, alanınızın dar olması dekorasyon için bir eksiklik değildir. Sadece daha çok çalışmalı, düşünmeli ve bu düşüncenizi titizlikle uygulamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu