Dekorasyon

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmenin Yolları

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmenin Yolları nelerdir? Daha az yer kaplayan malzemeler iyi bir dekorasyon için idealdir. Kullanılmayan malzemeleri toplamak için boşluk bırakmak gerekir.

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmenin Yolları nelerdir? Mutfakta yerden tasarruf etmenin yolları ile başlarsanız, çok sayıda dolap bulundurmak mantıklı olacaktır. Çünkü en küçük malzeme mutfakta ve burada duvarların çoğunu yapabilirsiniz. Bu alanları dolap kapaklarının iç kısımlarına yatay demir parmaklıklar ekleyerek de kullanabilir, tencere gibi kapaklı ürünlere daha da fazla yer bırakabilirsiniz. Gözenek ve raf sistemi ne kadar büyük olursa, o kadar fazla alan artacaktır. Ancak görünürlüğünü kendi dekoratif zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

1 – Yatağınızın Tabanını Boş Bırakmayın!

Yatak altları geniş, boş alanlar olup, yeterince geniş olan odalarda yatak altlarına ihtiyaç duyulmadığı için genellikle kullanılamayan alanlardır. Ancak artan konut ihtiyacı ile özellikle şehir merkezlerindeki apartman daireleri giderek küçülmekte ve küçük evlerde yatak odalarının alanı da doğal olarak küçülmektedir. Yatağınızın altında kullanacağınız bazayı, depolama alanı olan baza modelleri arasından tercih etmeyi düşünüyorsanız yeni nesil çekmece modelleri ile çok daha modern ve kullanışlı bir yatak altı saklama alanı oluşturabilirsiniz.

2 – Ölü Boşlukları Değerlendirin!

Merdiven altı gibi ölü alanlar, boş olduklarında sadece estetik açıdan sıradan bir görünüm oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda hareketsiz ve kullanılamaz alanlardır. Ancak bu alanları şık dolap ve çekmecelerle kapatabilirsiniz.

3 – Mutfak Dolap Üstleri

Ulaşılması, temizlenmesi ve düzenlenmesi zor alanlar olduğu için mutfak dolaplarının üst kısımları genellikle boş bırakılır. Ancak son zamanlarda her geçen gün daha da moda olan modern sepetler sayesinde bu alanlar şık bir şekilde depolama alanı olarak da kullanılabiliyor.

4 – Asma Kat

Asma tavanlar harika bir modern doku yaratan uygulamalardan biri olurken, yüksek yaşam alanlarında tavan neredeyse iki katına çıkıyor. Yüksek tavanlı koridorların bazılarında oluşturulan asma kat uygulamaları ile sıradan görünümlü oturma odanızı estetik moderniteye taşımanız mümkün.

5 – Raf Bölücüler

Modern iç mimarilerde sıklıkla rastladığımız açık planlarda kullanılan bölücüler, duvarsız mekanları birbirinden ayırmaya yardımcı olan şık aksesuarlar olarak dekorlarda ön plana çıkıyor. Raf bölücüler ise depolama öğeleri olarak fonksiyonel estetiğe de sahiptir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu