Diyet

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir? Hangi diyeti yaparsanız yapın, bunun için sıkı bir çalışma gerekmektedir. Bilinen ve uygulanan en popüler diyet İsveç diyeti olmaktadır.

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir? Yeşilliğin bol ve karbonhidratı hayatımızdan çıkaran bu diyet geçerliği yüksek olarak toplumda da kabul görmüştür. Tam ve eksiksiz olarak uygularsak bu diyeti yapanlar 13 günün sonunda 5 ile 15 kilo arasında kilo verdiklerinden bahsediyorlar. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösteriyor sonuçta herkesin metabolizma hızı farklılık gösteriyor.

Siz de kendiniz için bir diyet programı uygulamak istiyorsanız yukarda verdiğimiz bilgiler ışığında İsveç diyetini uygulayabilirsiniz. Ve rahatça kilo verebilirsiniz. Ancak diyetin yanında spor yapmayı unutmamalısınız. Ayrıca karbonhidrattan uzak durarak ve fazla su içerek de metabolizmanızı kendi imkanınız ile hızlandırabilirsiniz.

Fazla Karbonhidrat Tüketince Ne Olur

Karbonhidrat tüketimi arttıkça hem metabolizmada yavaşlama durumu ortaya çıkacaktır. Ayrıca karbonhidrat tüketimi fazlaca şeker tüketimi anlamına geldiğinden kişide kilo almaya sebep olur. Bu demek değildir ki karbonhidrat ve ekmek hiç tüketilmesin. Kişiler her türlü gıdadan tüketmelidir fakat porsiyon ayarlamasını doğru yapması gerekir. Patates, makarna, ekmek kilo almaya sebep olan başlıca gıdalar arasında yer alır. Kişiler diyet listesi ayarlamasında karbonhidrat, yağ ve protein miktarını göz önünde bulundurarak orantılı bir hesaplama yapmalıdır. Karbonhidratın tüketilmesi hızlı kilo alımını ortaya çıkaran etmenlerdendir. Bu nedenle iyi bir diyet programında karbonhidrattan kesinlikle uzak durulmalıdır. Dünyada çeşitli araştırmalar sonucunda çok fazla diyet listesi ve programı ortaya çıkmıştır. Bu programların ortak özelliği karbonhidrat konusunda olmaktadır. Tüm diyet programları bu ürünlerden uzak durmamız gerektiği kanısındadır.

Az Su İçersek Ne Olur

Gerektiğinden daha az su tüketmek kişinin vücudundaki bütün sistemlerin çalışmasını yavaşlatır. Bu durumda sindirim ve boşaltım sisteminde de yavaşlamalar oluşur. Metabolizma yavaşlar ve kişide kilo alma durumu ortaya çıkar. Bu yüzden günde 2,5 litreden fazla su tüketmek gerekir.

Ayrıca bu diyetten herhangi bir yan etki gördüğünüz zaman mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Eğer bir hastalığınız varsa doktorunuz izin verirse diyeti uygulayın ve diyet listenizi doktorunuz ile birlikte hazırlayın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu