Sağlık

Dolgun ve Dinamik Saçlar İçin Bakım Formülleri

Öncelikle her saç türünün bakımı kesinlikle farklı olmalıdır ve bunun bilincinde olan bir hekim veya konusunda eğitim almış bir kişi tarafından yapılan tariflerden faydalanarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İlk tarifimizin anlatımına başlayalım. Temin ettiğimiz Ebegümeci taç yapraklarını büyükçe bir kap içerisine yerleştirdikten sonra güzelce öğütüyoruz. Yalnız öncelikle dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi de öğütme sırasında kabın içerisine herhangi bir toz veya yabancı maddenin kesinlikle karışmaması gerektiğidir. Bu işlem sırasında karışan diğer maddeler sayesinde tarifimizde başarılı bir sonuç almama şansımız olabilir ki bunu istemeyiz.
Daha sonra farklı bir kap içerisine, iki yumurtayı kırdıktan sonra beyaz kısımlarını ayırıp kabımızda çırpmaya başlıyoruz. Çırpma işlemi devam ederken Ebegümeci taç yapraklarımızı da ilave ediyoruz ve karıştırma işlemini devam ettiriyoruz. Elde etmiş olduğumuz bu karışımı saç diplerimize bir güzel yediriyoruz ve aynı zamanda masaj yapar gibi karışımımızı uygulamış oluyoruz. Yaptığımız karışımı uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta ise; tüm karışımın saç diplerine iyice nüfuz etmesini sağlamamız. Daha sonra yarım saat kadar sürecek olan süreçte hazırlayıp uyguladığımız karışım saç köklerimizde kalacak şekilde bekliyoruz.
Son olarak bekleme işlemi de bittikten sonra saçlarımızı şampuan eşliğinde yıkayabiliriz ve sonucu fark edebilirsiniz. Gayet memnun kalacağınızı düşünerek hazırlanmış bu tarifi uygularken sabırlı olmanızı ve her daim güzelliğinizin eksik olmayacağınızı bilmenizde fayda var.
Ufak bir bilgi verecek olursak saçlarınıza ve saç köklerinize bir miktar yoğurt yedirir ve belli bir süre bekleyip şampuanla yıkarsanız da saçlarınız canlı ve dolgun gözükecektir. Parlaklığın saçlarınızdan eksik olmayacağına hem fikiriz.
Araştırmacıların deney ve gözlemleri sonucu ortaya sürdüğü bir diğer tarif ise şu şekilde;
Bir kap içerisine mayonez ve briyantini alıyoruz. İyice karıştırıp saç köklerimize bu karışımı buluyoruz. Saç diplerimize sürdüğümüz bu karışımı masaj eşliğinde iyice uyguluyoruz.
Şampuan yardımı ile yarım saat sonrasında saçlarımızı yıkıyoruz ve o eşsiz görüntüyle baş başa kalıyoruz.
Tariflerimizi uygularken eksiksiz uyguladığınızdan emin olun ki kesin ve güzel sonuçlar alabilesiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu