Sağlık

Saç Çıkaran Mucizevi Doğal Kür Tarifi

Saç dökülmesinin en önemli nedenleri arasında, kalıtımsal faktörler ve çevresel faktörler gelir.

Stres, vitaminsizlik, kansızlık gibi sağlık sorunlarının yanı sıra, mevsimsel saç dökülmeleri, yanlış yıkama neticesinde görülen saç dökülmeleri, kimyasal içerikli saç boyaları ve çeşitli kozmetik saç ürünleri nedeniyle, saç kayıpları yaşanmaktadır. Saç dökülmesi, hem kadınların hem de erkekleri yaşadığı ortak bir problemdir.

Kişinin görünüşünü büyük oranda etkileyen saçlar, dökülmeler sonucu oldukça can sıkıcı sorunlar yaratmaktadır. Kişinin olduğundan yaşlı görünmesine sebep olurken, güzelliğinde etkilenmesine neden olur. Saç çıkaran doğal kür, saç köklerini besleyerek daha gür ve sağlıklı saçların çıkmasını sağlar. Aynı zamanda, dökülen saçların köklerini uyararak, yeni saçların daha güçlü ve daha yoğun olarak çıkmasını sağlar.

Dökülen saçlar tekrar nasıl çıkar? Dökülen saçların kökleri, ortalama 5 yıl kadar etkinliğini korur.

Bu süre zarfında, saç çıkaran doğal kür tarifi uygulanırsa, yeni saçlar çıkacaktır.

Saç Çıkaran Doğal Kür İçin Gerekli Malzemeler

5 damla ısırgan otu yağı, 5 damla hardal otu yağı, 5 damla kırmızıbiber yağı, 5 damla zencefil yağı, 2 damla badem yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Saç Çıkaran Doğal Kür’ün Yapılışı ve Uygulanışı

Özellikle cam veya porselen bir kap kullanacağınız bir karıştırma tabağının içerisine, tüm yağları koyun ve iyice karıştırın. Hazırladığınız kürü, tüm saç bölgesine sürerek, parmak uçlarınızla saç derisine masaj yaparak yedirin. Saç kürü, yaklaşık 1 saat bekletildikten sonra, yıkanarak temizlenir.

Dökülen saçlar için doğal kür uygulamasını 3 gün de bir yaparak, saçlarınızın tekrar çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu doğal kür, düzenli olarak yapıldığı taktir de saçlarınız 2 ayın sonunda dökülmelere ve kırılmalara karşı güçlenecek ve daha sağlıklı ve güçlü yeni saçlara kavuşacaksınız

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu