Güzellik

Elmanın Cilde Faydaları

Vitamin ve mineral bakımından zengin olan elmanın cilde faydaları da bulunuyor. İçeriğinde ki anti oksidan sayesinde cildin temizlenmesinde etkili bir meyvedir. Yıllardır söylenen elmanın şifaları saymakla bitmiyor.

Elma tüketildiğinde cildin parlamasını ve nemlenmesini sağlıyor. Anti oksidan içeriği sayesinde de cildin daha genç ve sağlıklı kalması da sağlanıyor. Ancak elma yenilmeden de cilde uygulandığında birden fazla yararı açısından iyi doğal bir cilt ürünü olarak da karşımıza çıkıyor.

Elmanın Cilde Faydaları

Elma Cilt Bakımı

Elma içerdiği yüksek lif ve su ile cildin doğal olarak nemlenmesini sağlar. Cildin beyazlamasını sağlayan elma parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Tüm bunların yanında elma cilt bakımı dışında cildi cilt kanserine karşı koruması ile de öne çıkıyor. C vitamini bakımından zengin olan elma cildi yaşlanma etkilerine karşı iyi bir şekilde korumaktadır.

Vitamin yönünden zengin olan elma cildi siyah noktalardan ve sivilcelerden de arındırır. Güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için yine elma kullanımından yararlanılır. Cildi sıkılaştırması ile de bilinen elma kan dolaşımının da hızlanmasını sağlar. Böylece cilt kırışıkları elma tüketimi ve çeşitli cilt uygulamaları ile daha da geriler.

Elma Maskesi Tarifi

1 adet yeşil elmanın çekirdekli alınır ve elma ortadan ikiye bölünür. Kesilen elma püre yapılır. Hazırlanan elma püresi içerisine 1 yemek kaşığı kadar bal eklenir. Bu elma maskesi tarifi ile anti oksidan özelliğine sahip olan bal içeriği ile cilt derinlemesine temizlenirken maske uygulaması ardından cildin yumuşaması da sağlanır. Cilde sürülen maske 15 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile cilt maskeden arındırılır. Eğer bu maske ilk defa yapılıyor ise ciltte maskenin 7 ila 8 dakika kadar bekletilmesi yeterlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu