Yaşam

Ev Yapımı Tuvalet Temizleyici

Daha organik çözümler için ev yapımı tuvalet temizleyicilerden yararlanın! Tuvaletler ve banyolar rutin olarak ovularak temizlenen temizlenmesi gerekli alanların başında gelir. En fazla mikrop barındıran bu yerler hafta da muhakkak 2 defa temizlenmeyi gerektiren ev bölümlerindendir.

Sabun köpükleri, saç topları, alafranga ve alaturka tuvaletlerde sararan lekeler vb. kirler hoş görünmeyen mikroplardır. Banyo ve tuvaletlerde yapılan iyi bir temizliğin ardından bu lekelerin ve mikrop yataklarının hijyenik olması sağlanır. Çevreci iseniz toksit kimyasal maddeleri kullanarak ne çevrenin kirlenmesini ne ev halkının kimyasal maddelerden olumsuz etkilenmesini istemezsiniz.

Hemen hemen tüm kimyasal temizlik malzemeleri formeldehit, amonyak ve kanserojen daha bir çok zehirli maddeler barındırırlar. Dolayısıyla bu durum gözde, ciltte ve kişilerin solunum yollarında tahrişe neden olurlar. Dolayısıyla organik temizleyiciler kullanılarak bu olumsuzluklardan uzak kalınabilir.

tuvalet-temizleme

Organik Tuvalet Temizleyici

Hem fiyatı hem de yapılışı itibari ile hem de kullanımı yönünden oldukça avantajlı olan organik tuvalet temizleyici olarak 1 su bardağı kabartma tozu ve 2 su bardağı kadar beyaz sirke kullanıyoruz. Bu iki basit malzeme ile tuvaletlerin mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlıyoruz.

Tuvalette lekeli kısımlara veya tuvalet zeminin her yerine kabartma tozu dökülür ve üzerine de beyaz sirke gezdirilir. Baz ve asit kombinasyonu sayesinde de kimyasal reaksiyon gözlenir. Böylece doğal bir temizlik maddesi elde edilmiş olur. Bu iki maddenin birleşmesinin ardından kabarmalar gözlenecektir. Kabarmaların geçmesinin ardından bir fırça yardımı ile zemin temizlenir ve bir müddet bekledikten sonra bol su ile durulanır.

Doğal Temizlik Nasıl Yapılır

Kabartma tozu ve sirke kullanımı veya sirke ile karbonat kullanımı doğal temizlik nasıl yapılır sorusuna verilen genel cevaplardır. Sizde bu ikililerden organik temizlik maddeleri yapabilir ve kimyasal maddeleri kullanmak zorunda kalmazsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu