Yaşam

Instagram Durduruldu Hatası Nedenleri ve Çözüm Yolları

Instagram Durduruldu Hatası Nedenleri ve Çözüm Yolları nelerdir? Birçok İnstagram kullanıcısının yaşadığı sorunlardan birisi olan ınstagram durduruldu hatası ve çözümünü siz değerli takipçilerimiz için ele aldık.

Instagram Durduruldu Hatası Nedenleri ve Çözüm Yolları nelerdir? Instagram durduruldu hatası ve çözümü birçok İnstagram kullancısının yaşadığı sorunlardan birisidir. Bu sorun ya uygulamadan ya da telefon depolama alanından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle burada öncelikle bunları ele aldıktan sonra sorunun ana kaynağına göre sizler için İnstagram durduruldu hatası ve çözümünü ele alacağız.

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Bu sorunu yaşayan birçok kişi Instagram durduruldu hatasının nedenleri olarak ilki telefon arka planda çalışmakta olan uygulamalardan dolayı kaynaklanmaktadır.

Özellikle burada gereksiz bir şekilde çalışan uygulamalardan dolayı ise telefonunuzda hızlı bir şekilde RAM tüketimi yapmakta ve Instagram uygulaması da burada çalışması için gereken RAM’e sahip olmadığından dolayı bu uygulama çalışmamaktadır. Bu nedenle telefonunuzda çok fazla RAM tüketimi olduğundan dolayı Instagram’a giriş yaptığınız zaman ise Instagram Durduruldu Hatası vermektedir.

Clean Master uygulaması sayesinde siz de bu hatayı kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde özellikle telefonda gereksiz yer kaplamakta olan tüm dosyalardan kurtarabilir aynı zamanda gereksiz yere RAM tüketimini de aşabilirsiniz. Bunun yanı sıra aynı zamanda Clean Master alternatifi olan ve RAM gücü arttırıcı uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yaşanan bu sorunun çözümü için çokça kullanılan 2. yol ise birçok kişi aslında bu yöntemi basit bulacaktır ama burada Android cep telefonunuzu kapatıp açtıktan sonra siz de yaşanan bu sorunun çözümünü kolay bir şekilde çözüme kavuşturabileceksiniz.

Insagram durduruldu hatası için bu sorunun bir diğer çözümü olarak Instagram uygulamasının ön belleğinin çok şişmesinden kaynaklanmaktadır. Burada yer alan hatanın giderilmesi açısından ilk yapmanız gereken işlemler ilk olarak telefonunuzda yer alan Ayarlar > Uygulamalar >Instagram hesabına giriş yapmanız gerekmektedir.

Eğer bu sorun tüm bu çözümlere rağmen sorun giderilmiyorsa burada yapmanız gereken son şey uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek olacaktır bazen İnstagram uygulaması güncelleme yapmamaktadır. Bu nedenle İnstagram güncelleme yaparak siz de bu sorundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu