Dekorasyon

Eski Dergilerinizi Ev Dekorasyonunda Kullanmak İster Misiniz?

 

Eski dergilerin değerlendirilmesi sonucu ev dekorasyonu için birbirinden güzel, farklı, kullanışlı ve estetik ürünler ortaya çıkmaktadır.

Ev dekorasyonu günümüzde insanların en çok değer verdiği ve evin çehresini en uygun maliyetle değiştirme yollarının başında gelmektedir. Ev dekorasyonunda artık kullanılmayan malzemelerle yapılan birbirinden ilginç ve görsel anlamda oldukça dikkat çekici dekorasyon malzemeleri ön plana çıkmaktadır. Bu malzemeler içerisinde eski dergilerle yapılabilecek oldukça faydalı ve aynı zamanda görsel anlamda etkileyici onlarca farklı dekorasyon ürünü bulunmaktadır. Eski dergilerle ev dekorasyonu çalışmaları günümüzde en çok dekoratif ürün çıkarılan çalışmaların başında gelmektedir.

Eski Dergilerden Yapılan Ev Dekorasyonu Çalışmaları

Eski dergilerin kullanıldığı dekorasyon çalışmalarının en önemli avantajı hem gerekli eski dergilerin rahatlıkla bulunabilmesi hem de görsel anlamda estetik ve sağlam ürünlerin ortaya konulabilmesidir. Bu anlamda birbirinden kullanışlı ve evin birçok noktasında kullanılabilecek dekoratif ürünler yapmak mümkündür. Eski dergiler kullanılarak yapılan dekoratif çalışmalardan bazıları ise şu şekildedir;

Eski Dergilerden Seramik Bardak Altlığı Yapımı: Dergilerin görsel olarak gözünüze hoş giden sayfaların kesilmesi ve bardak altığı şeklinde kesilmiş fayansa tutkal ile yapıştırılması suretiyle birbirinde farklı ve rengarenk bardak altlığı yapılabilmektedir.

Eski Dergilerden Vazo Yapımı: Burada birkaç dergi yaprağı rulo şeklinde kıvrılmaktadır. Daha sonra yapılan rulolar yarım cm ebatlarında kesilmeli ve açılmaması için üst tarafın yapıştırılması gerekmektedir. Bu işlemi yaklaşık 120 adet rulomuz olana kadar tekrar etmeliyiz. Daha sonra ruloları vazo olacak şekilde önce altını daha sonra yanlarını yapıştırarak tam vazo şekli verilmelidir.

Spiral Eski Dergilerden Fotoğraf Çerçevesi Yapımı: bu dekoratif üründe öncelikle 2şerli derdi yaprakları kenarlardan başlayarak kare olacak şekilde kıvrılmalıdır. Ve en üst kalan kısım açılmaması için yapıştırılmalıdır. Daha sonra bir resim çerçevesi olacak şekilde burada çerçevenin boyutuna göre ortalama 70 adet yapılmalı ve birbirine resim çerçevesi olacak ve ortada resim koymak için boşluk olacak şekilde yapıştırılmalıdır.

Bu ve bunu gibi eski dergiler kullanılarak birbirinden farklı ve görsel olarak etkileyici onlarca eski dergilerden dekorasyon ürünü yapılabilmektedir. Burada tek sınır sizlerin hayal gücüdür.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu