Teknoloji

Samsung Galaxy Note9 Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

 

Yıllardır üretimde olan Güney Kore markası Samsung yeni telefonu olan Note9’u 9 ağustos günü New York’ta yapacağı lansman ile tüm dünyaya tanıtacak. Telefonla alakalı birçok bilgi basına sızdı.

Note S9 da Neler Olacak?

Basına sızan birçok bilgiyle birlikte Note9’da neler olacağı az çok ortaya çıktı. 6 GB ram’e sahip olacak yeni telefon 128 ve 512 hafıza kapasitesine sahip 2 seçenek halinde satışa çıkacak. Tasarım konusunda birçok Samsung hayranı maalesef hayal kırıklığına uğradı. Geçen yıl tanıtılan Note8 ile arasında sadece ufak tefek farklılıklar var. Kötü bir tasarıma sahip olmasa da, birçok Samsung sever yeni bir telefon alırken onun tasarımının da önemli olduğunu ve eski telefondan farksız olması konusunda rahatsızlıklarını belirttiler.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan olaylar ile itibar kaybeden Samsung yeni çıkaracakları telefonla bunu düzeltmeyi hedefliyorlar. Neredeyse birçoğu patlayan Note7 komple piyasadan toplandı ve sahiplerine paraları geri verildi. Bu olaydan sonra itibar kaybeden Samsung üzerine yapışan bu olaydan kurtulmak için elinden geleni yapıyor. Hatta bu konuyla alakalı birçok araştırma için büyük yatırımlar yapıyor. Katlanabilir telefon üzerinde çalışmalar yapıyor.

Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Note9 ne kadar olacak sorusunun cevabı da basına sızdı. Dolar ve Euro’nun arttığı şu günlerde zaten fiyatının yüksek olacağı herkes tarafından tahmin ediliyordu. Telefonun 899 sterlin fiyatından satılacağı bazı basın organları tarafından haber yapıldı. Yani bu fiyat yaklaşık 6100 Türk Lirası ediyor. Bu tabi ki vergile eklenmemiş fiyatı. Vergiler eklenince ise yaklaşık 7-8 bin Lira civarından olacağı söyleniyor. Bu fiyat 128 GB versiyonu için olacağı diğer versiyonun ise 1099 sterlin üzerinden satışa çıkacağı yapılan haberler arasında.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu