Teknoloji

İOS 12’nin Devrim Yaratacak Batarya Performansı

Günümüzde cep telefonu kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri konuların başında kısa giden batarya ömürleri gelmektedir. Hatta birçok kişi günde birkaç defa telefonunu şarj etmek zorunda kalmaktadır. Telefonlarda yüklü olan işletim sistemleri bu anlamda cep telefonlarının bataryalarına büyük bir yük getirmekteydi. İOS 12 ile geçmiş sürümlere göre yüzde 50’ye varan bir iyileşme görülmektedir.

İOS 12 Batarya Performansı

İOS 12 ilk tanıtıldığında birçok kişi tarafında yapılan güncellemeler içerisinde en az yeniliğe sahip olan en sönük güncelleme olduğu düşünülmekteydi. Ama günler ilerledikçe özellikle kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar durumun hiçte öğle olmadığını göstermektedir. Çünkü İOS 11,4’te 7 saat olan batarya performansı İOS 12’de 10 saat 50 dakikaya kadar çıktığı görülmektedir. İOS 12 batarya performansı bakımından odlukça büyük bir potansiyele sahip görünmektedir.

Yahoo Messenger Tarihe Karışmak Üzere

Amerika’nın en önemli telekomünikasyon şirketleri arasında yer alan Verizon tarafından satın alınan Yahoo’da 20 yılı aşkındır devam eden ve bir nesil tarafından odlukça yoğun bir şekilde kullanılan mesajlaşma uygulaması Yahoo Messenger 17 Temmuz da faaliyetlerini tamamen sonlandıracağı açıklanmıştır.

Yahoo’da Sular Durulmuyor

Ülkemizde de uzun bir süre aktif bir şekilde kullanılan ve teknolojinin ve internetin yeni geliştiği yıllarda birçok insan tarafından odlukça beğenilen uygulama 17 Temmuz 2018’tarihinden sonra bir daha kullanılamayacağı açıklanmıştır. Bilindiği gibi Yahoo dünyada gelişen teknolojik gelişmelere ayak uydurmakta oldukça zorlanması sonucu Amerikan telekomünikasyon şirketi Verizon’a satılmıştır. 2013 yılındaki siber saldırıdan sonra güvenilirlilik sorunları yaşayan şirket dünya üzerindeki 3 milyar kullanıcısının tamamının saldırıdan etkilendiğini açıklayarak büyük bir şok yaşatmıştı. Şirketin artık popüler olmayan diğer bazı uygulamalarını da yakın zamanda kapatacağı iddia edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu