Teknoloji

Gmail’den Herkesi Sevindirecek Yenilikler

Dünyanın en çok kullanılan E-mail uygulaması olan Gmail en son yayınladığı güncelleme ile artık kullanıcıların oldukça işine yarayacak yenilikleri hayata geçirmiş oldu. Yeni özelliklerin birçoğu kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş durumdadır.

Yeni Gmail Özellikleri

Gmail 8.5.20 sürümü ile Google, tüm mobil Gmail kullanıcılarına, sola veya sağa doğru kaydırma hareketi sağlarken kaydırma hareketinin hangi işlevi göreceği konusunda seçim yapabilmek için beş farklı seçenek özellikleri getirilmiş durumdadır. Bu en son güncelleme ile artık sola ve sağa kaydırma hareketlerini kendi kullanım stiline göre özelleştirmek mümkün hale gelmiştir. Gerçekleştirilebilecek bu özelleştirmeler ise: “Arşivleme, silme, okundu veya okunmadı olarak işaretleme, taşıma ve sessize alma olarak gerçekleştirilebilmektedir.

BlackBerry Key 2

Fiziksel klavye tasarımında asla ödün vermeyen yapısı ile günümüzde oldukça popüler bir kullanım BlackBerry yenilen ve daha da büyüyen klavyesi ve Analog deneyiminin Android ile birleştiren yapısı BlackBerry Key 2 ile fark yaratmaktadır.

BlackBerry Key 2 Özellikleri

Tasarım olarak çok diğer BlackBerry modelinden farkı klavye alanının daha büyümesidir. Ağırlık olarak 168gram olan cihaz 8.5mm kalınlığındadır.

Ekran boyutu olarak 4,5 inç olan model de ayrıca FHD+, 1080 x 1620piksel,433 PPI, IPS LCD, Corning Gorilla Glass 3 ekran özellikleri bulunmaktadır. İşletim sistemi 14 nm, sekiz çekirdekli, 2,2 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 660 kullanan bu model ayrıca 6 GB RAM ve microSD kart destekli 256 GB dâhili depolama alanı seçenekleri bulunmaktadır.

Arka kamera olarak 12+12 MP ve ön kamera olarak ta 8 MP özelliklerine sahiptir. İşletim sistemi olarak da Android 8,1 Oreo kullanılmaktadır. Ayrıca Android P güncellemesi de alacağı açıklanmıştır. 3500mAh batarya kapasitesi bulunan modelde hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. BlackBerry Key 2 özellikleri bu şekildedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu