Teknoloji

iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Bu yazımızda birçok iPad kullanıcısının merak ettiği sorulardan birisi olan ipad’de whatsapp web nasıl kullanılır? Sorusunu ele alacağız.

iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? iPad’de WhatsApp Web birçok iPad kullanıcısının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. WhatsApp Messenger bugün birçok telefon kullanıcısının kullandığı internetle kullanılan bir uygulamadır. Eskiden sadece arama ile yapılan bu işlemi hem yazarak, hem konuşarak hem de görüntülü bir şekilde sağlayan bu uygulama birçok açıdan verimli bir uygulamadır.

Whatsapp Messenger bir milyardan fazla aktif üyenin bulunduğu ve aynı zamanda bu üyeleri de birbirine bağlayan, android telefonların yanı sıra aynı zamanda iPhone markası açısından da inanılmaz derecede popüler olan bir uygulama olarak bilinmektedir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki Whatsapp Messenger sadece iPhone için var olan bir uygulamadır. Yani iPad ve İtouch cihazlar için bu uygulama yükleme yapılmamaktadır. Bu nedenle bu tür bir uygulama açısından iPad’de Whatsapp Messenger yükleneceğini ele alacağız.

Burada özellikle belirtmemiz gerekir ki Whatsapp Web birçok açıdan kullanımını sağlamak açısından geliştiriciler de birçok özelliği ön plana koymaya başladılar.

iPad’de WhatsApp Nasıl Kullanılır?

iPad tabletlerde WhatsApp Web sayesinde WhatsApp uygulamasına erişmek açısından öncelikle Safari veya App Store tarafından sağlanan ve bu açıdan üçüncü taraf uygulama sayesinde hızlı bir şekilde Whatsapp üzerinden hızlı bir şekilde Whatsapp uygulaması sayesinde Whatsapa giriş yapabilirsiniz.

Adım 1: iPad’de Whatsapp Web kullanmak için öncelikle iPad üzerinden Safari’yi açınız ardından web.whatsapp.com adresine giriş yapınız. Burada özellikle sayfa yüklemi işlemi yapıldıktan sonra WhatsApp Web ara yüzüne gideceksiniz.

Adım 2: Bu işlemden sonra URL’ye dokunun ve burada bir web adresi yazma işleminde görünen sık kullanılanlar da yer alan en üstteki diyalog ekranına erişmek açısından parmağınızla ekranı aşağıya doğru hızla kaydırın. Burada “Masaüstü siteyi yükle” yazan bir seçenek görülecektir. Bu seçenek sayesinde hızlı bir şekilde Whatsapp Web iPad ekrana yüklemiş olacaksınız.

Yukarda yer alan adımları izledikten sonra iPad tablet cihazınıza Whatsapp Web’i QR kodu ile tanımlayarak artık Whatsapp’ı İpad ile kullanmış olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu