Sağlık

Kulak çınlamasına Ne İyi Gelir?

 

Kulak çınlaması nedenleri kulakta meydana gelen enfeksiyonlardan ve kansızlık gibi daha birçok nedenlerden dolayı ortaya çıktığı uzun yıllar boyunca gözlemlenmektedir. Kulak çınlamasını önlemek için birçok kişi tarafından sıkça kullanılan soğan içerdiği maddeler ile iç kulağa ve kuşlak zarına zarar veren etkenleri ortadan kaldırmak için oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra Hint yağı ve hardal yağı da birçok kişi tarafından sıkça kullanılmaktadır. Kulak çınlamasını gidermek için kulak temizliğine dikkat etmeniz de gerekmektedir. Zencefil ve sarımsak da kulak çınlamasını gidermede oldukça etkilidir.

Kulak Çınlamasının Nedenleri

Kulak çınlamasının en önemli nedenleri arasında kulak temizliğinin doğru bir şekilde yapılmaması bulunmaktadır. Kulak temizliği doğru şekilde yapılamadığı zaman iç kulak ve kulak zarı zarar görmekte ve çınlamaya neden olmaktadır. Bunun yanı sıra kulak çınlamasının nedenleri arasında önemli sağlık sorunları da yer almaktadır. Kulak kemiğinde değişmeler, anemi de kulak çınlamasına neden olabilmektedir. Orta kulak iltihabı, labirent iltihabı, sinüzit, alerji ve nezle benzeri rahatsızlıklar kulağınızda çınlamaya neden olmaktadır. Kulak temizliğini düzenli bir şekilde yaparak kulak çınlamasının önüne geçebilirsiniz. Kulak kirinin temizlenmemesi durumunda da işitme kaybı gibi ileri derecede sorunlar ile karşılaşmanız mümkün.

Kulak Kirinin Çınlamaya Etkisi

Kulak salgısı, kirleri tutarak ve bakteri büyümesini yavaşlatarak kulak kanalını korumaya alır. Fakat kulak kirinin temizlenmemesi durumunda kulakta çınlamalar meydana gelmektedir. Bunun ileri derecede sonucu olarak kulakta işitme kaybı da meydana gelmektedir. Kulak temizlemesinin doğru bir şekilde yapılamaması durumunda kulak zarı zarar görerek çınlama meydana gelmektedir. Kulak çınlaması giderme yolları en başında kulak kirinin iyi bir şekilde temizlenmesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kulak çınlamasını gidermek için bitkisel çözüm yollarını da uygulayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu