Güzellik

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler

Kurumuş Rimellere Pratik Çözümler! Maskara kullanımı ya da daha çok bilinen adı ile rimel kullanımı sırasında en çok sorun çabuk kurumasıdır. Kurumuş rimellere pratik çözümler sunarak onları tekrar kullanabilirsiniz.

Kurumuş rimellere pratik çözümler üreterek onları yeniden kullanma şansı elde edebilirsiniz. Kuruyan maskaranızı hemen çöpe atmayın. Dillerseniz sizlere önereceğimiz doğal ve sağlıklı yollar ile tekrar kullanma şansı elde edebilirsiniz. Sevdiğiniz ve iyi sonuçlar aldığınız bir maskaranız kurudu ise onları evinizde kullandığınız malzemeler yardımı ile yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gül suyu yardımı ile rimelinizi tekrar kullanabilirsiniz. Öncelikle rimelin fırçasını gül suyuna batırın daha sonra rimel kabınıza batırıp çıkararak sulandırabilirsiniz. Oldukça sağlıklı ve doğal bir yöntemdir.

Zeytinyağı kurumuş rimellerinizi sağlıklı ve doğal bir malzeme ile yeniden kullanmanıza yardımcı olacaktır. Sertleşmiş ya da kurumuş olan rimel kabınızın içine 1-2 damla saf zeytinyağı damlatarak fırçanızı karıştırabilir ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kirpiklerinizi de beslemiş olursunuz.

Tatlı badem yağı ile kuruyan rimelinizi hayata döndürebilirsiniz. Zeytinyağı yöntemi ile aynı işlemi yapıyorsunuz. Tatlı badem yağını kurumuş rimellerinizde kullandığınızda badem yağının kirpikleri besler ve uzatır.

Nemlendirici yardımı alarak kuruyan rimellerinizi kullanılır hale getirebilirsiniz. El, yüz nemlendiricisini rimel fırçanızın yardımı ile çok az bir miktar alarak maskara kabınızın içine batırın ve çıkarın. Bu sayede kuruyan rimellerinizi çöpe atmadan yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kuruyan Rimelleri Yeniden Kullanın

Kullandığınız rimelleriniz kurudu ise onu yeniden kullanabilirsiniz. Bunun için eyelinerdan yardım alacaksınız. Eğer elinizde kullandığınız bir eyeliner var ise rimel kabınıza birkaç damla damlatarak fırçanızla batırıp çıkarak yeniden ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Veya başka pratik bir önerimiz daha var! İsterseniz küçük bir kapta sıcak su koyun. Ama oldukça sıcak olsun daha sonra kurumuş olan rimelinizi bu kabın içine ağzı kapalı bir şekilde koyun. Ve soğuyana kadar bekletin. Soğuduktan sonra rimelinizin tekrar kullanır hale geldiğini göreceksiniz.

Kuryan rimellerinizi yeniden kullanma şansını elde etmek için bu doğal yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Bozulmadığına emin olduğunu rimellerinizi son olarak önereceğimiz yine doğal yöntem olan Hindistan cevizi yağı ile tekrar kullanabilirsiniz. Sıvı halde olan Hindistan cevizi yağından 1-2 damla damlatarak yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu