Eğitim & Kurs

Matematikte Başarılı Olmanın 5 Yolu Nedir?

Matematikte başarılı olmanın 5 yolu arasında çocuklarınız tarafından işlevsel olabilecek birçok önemli yol ortaya çıkmaktadır.

Matematikte başarılı olmanın 5 yol arasında öncelikle düzenli ders çalışmak yer alır. Eğer düzenli bir şekilde ders çalışırsanız bunun sonucunda başarılı olabilirsiniz. Herkesin kendine özgü bir ders çalışma stili vardır. Siz de burada kendinize özgü bir ders çalışma programı hazırlayabilirsiniz.

1-) Günlük Tekrar Etmek

Özellikle o gün hangi konu matematikte işlenmişse o konunun tekrarı mutlaka günlük olarak yapılmalı. Böylece o konu akılda kalıcı olur. Her gün o konuyu yeni konuya geçinceye kadar tekrar ederseniz eğer kısa süre içinde konuyu anlamış olacaksınız.

2-) Yeni Materyaller Almak

Yeni materyaller almak normal ders kitabına ek olarak katkı sunacaktır. Burada alınacak olan materyaller konuyu farklı yolla anlatacağı için akılda kalıcı olacaktır. Matematik öğrenmenin 7 yolu arasında bu da mevcuttur. Yeni çıkmış test kitapları almak ya da soru bankası tarzında kitaplar alıp yararlanmak çok faydalı olacaktır.

3-) Zeka Oyunları Oynamak

Zeka oyunları oynamak bu alanda öğrenci için çok yararlı olmaktadır. Özellikle zeka oyunları düşünmeye teşvik edici bir yapıya sahiptir. Öğrencide bu yolla problem sorularını düşünme üzerine bir eğilim geliştirir. Bu alanda özellikle satranç gibi zeka oyunları oldukça faydalı olmaktadır.

4-) Günlük Soru Çözmek

Günlük soru çözmek de çok kalıcı ve yararlı bir yöntem olarak işlenir. Burada kişi günlük bir program hazırlayıp ona göre soru çözmelidir. Her gün bol bol soru çözerse eğer en zor konuyu bile anında anlar. Mutlaka günlük soru miktarı arttırılarak ya da sabit kalarak devam etmeli. Yani soru sayısı azaltılmamalı.

5-) Kurs ve Dershaneye Gitmek

Kurs ve dershaneye gitmek de bu alanda çok sık başvurulan bir yöntemdir. Matematikte başarılı olmak için özellikle dershane ve kurslardan gerektiği şekilde yardım alınabilir. Bu alanda önemli birçok dershane ve kurs hizmet vermektedir. Dershaneler genelde okuldan sonra faaliyet gösterdikleri için çocuğunuz bu yolla başarılı olabilir. Matematikte başarılı olmanın 5 kesin yolu arasında bu yöntem de vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu