Yaşam

Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Dökünce Bakın Neler Oluyor?

Çamaşır Makinesıne Beyaz Sirke Dökünce Bakın Neler Oluyor? Çamaşır yıkamadan önce makineye beyaz sirke dökerseniz ne olur? Gelin bu sorunun cevabını beraber inceleyelim.

Çamaşır makinesine beyaz sirke dökülürse ne olur? Çamaşırlarınızın etkili bir şekilde temizlenmediğin düşünüyorsanız beyaz sirke bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Beyaz sirke ayrıca makineden çamaşırlara geçen deterjan tortularının da önüne geçilmesini sağlıyor. Dünyada çamaşır temizlemede sıklıkla tercih edilen beyaz sirke, çamaşırları zarar vermeden daha etkili temizleyebiliyor.

İlk Günkü Beyazlığı Elde Edin

Beyaz kıyafetlerin yeterince temizlenemediğini düşünüyorsanız beyaz sirkeden destek alabilirsiniz. İlk yıkama sonrasında bu kıyafetlerin ne kadar temiz göründüğüne oldukça şaşıracaksınız. Tek yapmanız gereken kurulamadan önce 1,5 su bardağı beyaz sirkeyi makinede kullanmaktadır. Ya da dilerseniz sıcak suya bir bardak beyaz sirke ekleyerek çamaşırları bir gün boyunca suda bekletebilirsiniz. Her iki durumda da en iyi sonucu alabilirsiniz.

Kalıcı Lekelerden Kurtulun

İnatçı lekeler pek çok kişinin şikayet ettiği konulardan bir tanesidir. Bu lekelerden kurtulmak için beyaz sirke kullanabilirsiniz. Sirkeyi kullanmadan önce lekeli çamaşırı soğuk suda elde yıkayınız. Daha sonra lekenin üzerine beyaz sirke dökünüz. İşlem sonrasında kıyafeti makinede yıkayabilirsiniz.

Kötü Kokuları Yok Eder

Sigara gibi kötü kokuların sindiği kıyafetlerde beyaz sirke tercih edebilirsiniz. Yumuşatıcı bölümünebir bardak beyaz sirke dökmeniz yeterli olacaktır.

Deterjan Kalıntılarını Ortadan Kaldırır

Deterjan kalıntılarından kurtulmak isterseniz beyaz sirke kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesinin yumuşatıcı kısmına yarım su bardağı beyaz sirke dökmeniz yeterli olacaktır.

Kıyafetlerin Solmasını Engeller

Birkaç yıkama sonrasında elbiselerin renklerinin solduğunu görürseniz üzülmeyin.İlk olarak su ve beyaz sirkenin bulunduğu leğende kıyafetlerinizi bir süre bekletin. Ardından makinede yıkayın. Sonuca sizde şaşıracaksınız.

Koltuk Altı Lekelerini Çözer

Deodorantlar koltuk altında lekeler bırakabiliyor. Makinenin yumuşatıcı bölümüne beyaz sirke dökerseniz bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Çamaşır Makinesini Temizler

Çamaşırlarınız makineden temiz çıkmamasının bir nedeni de deterjan kalıntıların makinenin performansını düşürmesidir. Çamaşır makinesini beyaz sirke ile temizleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayda bir kere makinenin içerisine çamaşır yokken bir su bardağı beyaz sirke dökmeniz yeterlidir. Çamaşırlarda beyaz sirke kullanımı işte bu kadar basittir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu