Anne-Çocuk

Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilmelidir?

Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilmelidir? Psikoloğa gitmek için bazı durumlardan rahatsızlık duymanız gerekiyor. Anne ve babalar çocuklarının psikolojisi için uzman bir psikologdan destek alabilir.

Hangi durumlarda psikoloğa gidilmelidir? gibi benzeri pek çok soru çoğu ebeveyn tarafından merak ediliyor. İyi ve ilgili anne-baba olmak için çocuklarınız ile yakından ilgilenmelisiniz. Onların kişisel ve ruhsal sağlıkları gelişimleri boyunca oldukça önemlidir. Bu yüzden çoğu ebeveyn ne gibi durumlar da psikoloğa gideceğini merak eder. Aileler çocukları için uzman bir psikologdan yardım alabilir. Sağlıklı bireyler yetiştirmek için çocuklara karşı yapılacak en büyük yatırımlardan biridir. Özellikle okul öncesi dönemde çocukların kişilik gelişimleri oluşmaya başlar. Bu süreçte anne ve babaya büyük rol düşüyor. Peki, hangi durumlarda psikoloğa gidilmeli?

  • Çocuğunuzun gelişim kontörlü için psikoloğa gidebilirsiniz.
  • Aile ile ilgili sorun yaşıyor ise psikoloğa gidebilirsiniz.
  • Uyum bozukluğu ya da davranış bozukluğu var ise psikoloğa gidebilirsiniz.
  • Sakatlık ya da hastalık gibi durumlar var ise psikoloğa gidebilirsiniz.
  • Ailede yaşam değişikliği var ise psikoloğa gidebilirsiniz.

Çocuğunuzun davranışlarının normal olup olmadığı konusunda tereddütleriniz var ise uzman bir psikologdan destek almalısınız. Bu süreçte çocukların kişiliğinin düzgün olması için aklınıza takılan her konuyu uzmanlara danışmalısınız.

Çocuklarınızın Gelişimi İçin Psikoloğa Danışabilirsiniz!

Çocuklarınızın gelişimi hakkında en doğru bilgiyi psikologlardan öğrenebilirsiniz. Gelişim kontörlü için seanslara katılarak çocukların fiziksel, dil, hareket, sosyal, duygusal ve zeka gelişimi konuları hakkında net bir bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda gelişiminde eksiklik olan çocuğunuz var ise psikoloğa danışarak ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Ev içerisinde çocuk ile ilgilenen anneanne, babaanne ya da bakıcı var ise psikoloğa gelerek seanslara katılabilir.

Çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönleri hakkında bilgi edinerek doğru adımlar atmak istiyorsanız uzman bir psikologdan destek alabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzu sanat, spor ya da bilimin herhangi bir dalına yönlendirerek ileri de kariyeri için önemli adımlar atabilirsiniz.

Çocuklar İle İlgili Psikolog Seans Süreleri

  • 6-36 ay arası çocuklar ile 2 ayda bir görüşme kez yapılır.
  • 3 yaş ve 6 yaş arası çocuklar ile 4 ayda bir görüşme kez yapılır.

Aynı zamanda uyum ve davranış bozuklukları, sakatlıklar ve hastalıklar gibi durumlarda seans süreleri değişmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu