Güzellik

Makyaj Sonrası Cilt Ve Göz Temizliğinin Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Ve Göz Temizliğinin Önemi Nedir? Önceki yıllara göre makyaj yapan kadın sayısı oldukça arttı. Makyaj yapmak hem eğlenceli hem de bizi güzel gösterirken iş sadece makyaj yapmak ile bitmiyor.

Makyaj Sonrası Cilt Ve Göz Temizliğinin Önemi Nedir? Birçoğumuz makyaj sonrası cilt temizliğinin önemi hiç bilmiyor. Bu yüzden makyajı ile yatıp kalkıp tekrar tekrar cildine makyaj yapıyor. Fakat böyle olunca cilt sorunları teker teker kendini göstermeye başlıyor. Bunun yanı sıra makyaj sonrası cilt ve göz temizlememek birçok soruna da neden oluyor. Gelin şimdi sizle beraber makyaj sonrası cilt temizliği ne kadar önemli ve makyaj sonrası cilt temizlemezsek neler oluyor öğrenelim.

Makyaj Sonrası Cilt Temizlememek Sivilce Ve Siyah Noktaya Davetiye Çıkarır

Makyaj ürünleri doğal ürünler değildir. Bir nevi yüzümüze kimyasal maddeler süreriz. Fondötenden maskaraya kadar hepsi kimyasaldır. Bu kimyasal ürünleri aynı sağlıksız beslenme gibi düşünün. Fazla yağlı yiyecekler sonrası cildimizde sivilceler baş gösterir. Makyaj sonrası cilt temizlememek ise yağlı yiyeceklerden çok daha kötüdür. Gün içinde makyaj yaptığımız zaman yüzümüz zaten kimyasal görürken bir de kirleniyor. Bu kiri yüzümüzden arındırmadığımız zaman siyah nokta ve sivilceler adeta yüzümüzde coşku ile çıkmaya başlar.

Makyaj Sonrası Cilt Temizlememek Daha Erken Yaşlandırıyor

Mutlaka hepimiz küçükken makyaj yaşlandırır lafını duymuşuzdur. Bu kesinlikle doğru bir şeydir. Makyaj yaptığınız için değil makyajınızı silmediğiniz zaman cildiniz yorulur ve yıpranır. Bu size aman iki üç bakım yaparım geçer diye bir düşünce oluştursa bile emin olun bu kadar kolay değil. Cilt fazla yorgunluk ve makyaj ürünlerine maruz kaldığı zaman cilt problemleri oluştuğu için siz sırf bu sorun gitsin diye birçok maske ya da benzeri şeyler yaparsınız. Fakat cildiniz bu kadar hızlı değişikliğe gelemez. Yıpranır ve yaşlanmaya başlar.

Makyaj Sonrası Göz Temizlememek Kirpik Kaybına Ve Görüş Bozukluğuna Sebep Olur

Belki de cildimizden çok daha önemli olan nokta gözlerimizdir. Gözümüz için yaptığımız makyajlarda gerek far olsun gerek maskara gözlerimizi yorar. Yani kirpiklerinize maskara ile doğal olmayan bir ağırlık katarsınız. Bunu kirpiklerinizden arındırmadığınız zaman kirpikleriniz daha fazla katlanamaz ve dökülmeye başlar. Yavaş yavaş cansızlaşan kirpikler bir süre sonra dökülür.

Far sürerken biz fark etmesek bile farın tozu gözümüze kaçabilir ya da maskara kalıntısı bir süre sonra göz içine inebilir. Bu da gözün mikrop kapmasına ve uzun vadede görme bozukluğuna sebep olur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu