Güzellik

Yaşa Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalıdır.png

Yaşa Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalıdır? İnsanın en değerliği varlığı cildidir. Cildinize iyi bakmalı ve onu korumalıyız. Özellikle cildimizi yaşa bağlı olarak gelişen deformelerden korumalıyız. Bunun yanı sıra makyaj, güneş ışınları, yağ gibi diğer etkenlerden de korumalıyız. İyi koruma için düzenli cilt bakımı yapmamız gerekmektedir.

Yaşa Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalıdır? Güzellik salonları bunun için tercih edilebilir. Fakat evde de kendi cilt bakımımızı yapabiliriz. Çok daha az düşük maliyetle cildinizi koruyup bakım yapmanız mümkündür. Yaşa bağlı deformeleri en aza indirmek için yapılması gereken bakımlar vardır. Bu bakımı yaparken en dikkat etmeniz gereken şey düzenli şekilde yapmaktır.

Düzensiz yapılan bakımın cilde sağladığı fayda minimum seviyededir. Oysa ki her geçen gün yaşımız büyümektedir. Bu sebeple cilt bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Ciddi cilt probleminiz varda dermatologlara başvurun. Verilen ilaçları kullanın.

Cilt güzelliği sadece yüzden ibaret değildir. Tüm vücudunuz için önerilerde bulunacağım. 20 – 30 yaş arası ve 30 yaştan sonrası şeklinde öneriler paylaşacağım. Cilt sorunlarınız yoksa sadece cildinizi korumak istiyorsanız. O zaman yaşınıza göre nasıl bir cilt bakımı yapmalısınız? yazımız tam size hitap etmektedir.

20-30 yaş arası

Yaşınıza göre nasıl bir cilt bakımı yapmalısınız? Yazımızda ilk olarak 20-30 yaş arasında nasıl bakım yapılması gerektiğini yazacağız. Bu yaş aralığında cildinizi güneşten, makyajdan, yağdan, kirden arındırmalısınız. Her gece uyumadan önce muhakkak makyajınızı çıkarın. Yüzünüze temizleme jeli kullanın.

Sabun kullanmayı tavsiye etmem. Cildinizi kurutup daha fazla soruna sebep olacaktır. Temizleme jelinizin pahalı olması gerekmez. Cilt tipinize en uygun olanı kullanın. Günlük su için, C vitamini içeren serumlar kullanın. Cildinizi nemlendirin. Tüm vücudunuzu nemlendirin. Özellikle 25 yaşından sonra göz çevresi kremlerini kullanmaya başlayın. Güneş kreminizi günlük kullanın.

30 yaş sonrası

Yaşınıza göre nasıl bir cilt bakımı yapmalısınız? Yazımıza 30 yaş sonrasında nasıl bakım yapılması gerektiğini yazacağız. Makyajınızı temizleyin. Gündüz ve gece kremlerini kullanmaya başlayın. Özellikle yaşlanma karşıtı ve kolajen içerikli ürünler tercih edin. Göz çevreniz için kırışıklık karşıtı kremler kullanabilirsiniz. Güneş kreminizi günlük kullanın. Cildinizi nemlendirin. Bol su tüketmeye devam edin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu