Güzellik

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Genel olarak genetik olan ve çoğu insan için büyük sorun teşkil eden yağlı ciltler oldukça büyük sorundur. Özellikle sıcak iklime sahip şehirlerde yaşayan kimseler için bu daha da büyük bir sorundur. Günün her anında kişinin kendinin kirli hissetmesi, cildin yapış yapış olması gibi durumlar oldukça sinir bozucudur.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Ayrıca sürekli bir duş alma isteği ve bunun getirdiği dikkat bozukluğu ayrı bir derttir. Yağlı ciltlere sahip insanlar bu sorunları ile baş edebilmek için bazen cilt doktorlarına başvuruyor bazen de doğal yöntemlerle bu sorunlarını ortadan kaldırmaya çalışıyor. Her şeyden önce yağlı bir cilde sahip olan kişilerin temiz olmaları şarttır.

Cildin temizliği son derece önemlidir ve temizlik aşamasında cildi tahriş edecek hamlelerden kaçınılmalıdır. Ayrıca cilt bakımı için seçilen ürünlerin hepsi yağlı ciltler için uyumlu olmalıdır aksi halde bu ters tepebilir. Yağlı ciltlerde ki en belirgin özellik ciltte rahatsız edici derecede olan parlamadır. En ufak bir terleme olayından sonra bu gözle görülür bir şekilde ortaya çıkar.

Yağlı Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Cildinizi Nemlendirin

Yağlı bir cilde sahip insanların en çok dikkat etmesi gereken konu budur. Günün belirli saatlerinde cildi nemlendirmek ve kurumasını önlemek gerekir. Oysa yağlı bir cilde sahip insanlar genellikle yağ oranının fazlalığından korkarak bunun tam tersini yapmaktadır. Oysaki yağlı ciltlere uygun nemlendiricilerin kullanılması oldukça önemlidir.

Yüzünüzü Sabunla Yıkamayın

Sabun kullanımı yüzünüzde ki yağların yok olmasına neden olur ve cildinizin daha çok kurumasına neden olur. Bu yüzden de vücut kuruluğu gidermek için daha fazla hormon salgılar ve cildiniz daha çok yağlanır. Cildinizin yağlanması demek akne ve siyah nokta oluşumu demektir.

Kil Maskesi Yapın

Yağlı bir cilde sahipseniz kil maskesini duymamış olmanız mümkün değildir. Kil maskesi oldukça yaygın kullanılır ve yağlı ciltler için oldukça ideal bir bakım aracıdır. Hem vücutta ki yağ oranını dengeler hem de gözenekleri temizler. Cildi yağlı ve ölü deriden arındırır. Ayrıca geniş gözenekleri sıkılaştırır ve cildi kurutmaz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu