Diyet

Montignac Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Montignac Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Montignac diyeti düşük kalorili şok diyet türlerine beslenme türlerine karşı çıkmaktadır. Montignac diyeti ile sağlıklı ve düzenli beslenerek 2 ayda 8 kilo vermek mümkündür.

Montignac Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Montignac diyetinde hayvansal ve bitkisel proteinler tüketilmektedir. Örneğin sebzeler Et, Balık, sakatat, karides, süt ve süt ürünleri peynir, yumurta, soya fasulyesi, Çikolata, fındık, badem gibi besinler sıklıkla tüketilmektedir.

Montignac diyeti 2 aşamadan oluşmaktadır;

1.Aşama

1 ay ve daha fazla sürer. Birinci aşamada kişinin kötü beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi hedeflenirken aynı zamanda bu süreci alışması gerekmektedir. Montignac diyetinde öğün atlamamlasınız ve miktar açısından da hiçbir şekilde bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Montignac diyetine göre günün en bol yenilmesi gereken ise kahvaltıdır. Akşamları daha hafif ve az yiyecek tüketilmelidir. Birinci aşama Montignac diyetinin ilk aşamasında zayıflama adı verilir. Bu aşamaya göre glisemik indeks oranınız 35 ve altında olan karbonhidratlı besinler tüketilmelidir. Kişinin vücut ağırlığındaki her 1 gram için 1.3 1,5 gram protein tüketilmelidir.

2.Aşama

Montignac diyetinin ikinci aşamasına göre dinlenme ve korumalısınız. Yüksek glisemik indekse sahip olan gıdalar yerine daha düşük kalorili karbonhidratlar tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenmeye ve kiloyu korumaya kontrol etmeye odaklanmalısınız. Montignac diyeti size bir özgürlük sunar, Bunun sebebi kendi beslenme şeklinizi ve beslenme alışkanlıklarınızı kendiniz oluşturmanızdır. Montignac diyeti aç kalıp zayıflamak yerine dilediğiniz gibi yiyerek kilo vermenizi sağlar. Montignac diyeti hastalıklara karşı da koruyucu bir etkisi bulunur. Diyabete iyi gelir ve kalp dostu bir diyet olarak bilinmektedir. Montignac diyetinin dezavantajları yoktur. Oldukça sağlıklı bir diyet türüdür.

Öncelikle diyetinizin başarılı olmasını istiyorsanız istikrarlı olmanız gerekmektedir. İstikrarlı olduğunuz takdirde, istediğiniz forma girebilir istediğiniz kiloyu verebilirsiniz. Özellikle diyet programlarınızdan suyu ihmal etmemeli bolca tüketmelisiniz. Su metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakımını kolaylaştırır ve uzun süre tokluk hissi verir. Bu şekilde beslenme programınıza da uygun bir şekilde beslendiğiniz takdirde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Sonrası için de formunuzu korumak adına diyet programınızı uygulamaya devam edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu