Teknoloji

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarma Rehberi

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır? Oyun severlerin çokça tercih ettiği teknolojik aygıtlar arasında yer alan PS 4 Sony ürünü olup, bu ürünün güncel sürümü olarak PS 4 Pro’yu piyasaya sürmesiyle birçok kişi PS4 oyunlarını PS 4 Proya nasıl aktarılır sorusunu merak etmeye başladır. Bizde bu yazımızda PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır sorusunu sizler için yanıtladık.

PS 4 oyunları PS 4 Pro’ya nasıl aktarılır sorusunu birçok oyun severin merak ettiği sorular arasında yer alır. Oyun severler için özel bir ürün olarak görülen PS 4 birçok açıdan oyun severlerin sevdiği aygıtlar arasında yer almaktadır. oyun oynamak isteyen kişiler için birden fazla oyun seçeneği sunan PS 4 Sony tarafından son zamanlarda piyasaya sürülen PS 4 Pro ile güncel hale geldi. Bu nedenle birçok PS 4 sahibi PS 4 Pro’ya oyunların nasıl aktarılacağını merak etmekte.

Bu konuda birçok kişinin aklında soru işareti bulunsa da rahatlatan açıklama Sony şirketinden gelmiş oldu bunun için sunulan iki farklı yöntemi bu yazımızda sizlere sunacağız.

Ethernet Kablosu İle PS4 Aktarımı

PS 4’den PS 4 Pro’ya oyun ve dosya aktarımı yapabilmek için Sony’den gelen açıklamaya bağlı olarak eski konsolda bulunan oyunları yeni PS 4 Pro’ya aktarabilmek için düşünülenden daha kolay bir işlem yapmanız gerekmektedir. Burada Ethernet kablosu sayesinde iki farklı konsoldaki oyunlar ve dosyalar hızlı bir şekilde birbirine aktarılabilecek.

Burada yer alan yöntem sayesinde oyun severler açısından büyük bir kolaylık sağladı. Bunun sebebi özellikle bu işlem için USB veya HardDisk kullanımı gerekseydi bunların veri aktarımı yavaş olduğu için bu işlem büyük bir zaman kaybına yol açacak aynı zamanda oyun dosyalarında sorun da yaşanabilecekti.

PS 4’den PS 4 Pro’ya aktarım yapılabilmesi için öncelikle yapmanız gereken her iki cihaz için de  kullanıcıların aktarım yapması amacıyla burada yer alan cihazların ikisinin tek bir PSN hesabına bağlanması gerekmektedir. Aynı zamanda burada bulunan cihazların da en az 4.00 ve üstü sürüme sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede siz de hızlı bir şekilde PS 4 ile PS 4 Pro arasında kolay aktarım bir şekilde oyun ve dosya aktarımı yapabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu