Gebelik

Şişmanlık Arttıkça Gebelik Oranı Düşüyor

Hamilelik ile ilgili bilmeniz gerekenler arasında şişmanlık arttıkça gebelik oranı düşüyor bilgisi vardır. Aşağıda detayları verilmiştir.

Kilonun Gebeliğe Etkisi

Öncelikle kadının kilosunun hamilelik için önemli olduğunu bilmelisiniz. Şişmanlık arttıkça gebelik oranı düşüyor sorunu sadece kadın için değildir. Genel olarak kadının kilosunun hamilelik için daha önemlidir. Gebelik süreci ve doğum göz önünde bulundurulduğunda bu sonuç çıkar; ancak erkeğin de kilo durumunun gebelik ile ilgili büyük önemi vardır. Direkt olarak kilo probleminin aşılması ve sonrasında gebe kalınması önerilecektir.

Kadının Kilolu Olması

Kadının kilolu olması gebe kalma durumunu, gebelik sürecini ve doğumu etkileyecektir. Bunun için kilo sorununun doktor kontrolünde ortadan kaldırılması son derece önemlidir. Kilolu olan kadının hamile kalması için spermin döl yatağına gitmesi çok daha zor olacaktır. Bu sebeple kilo durumunun normal ölçülerde olması son derece önemlidir.

Gebeliğin gerçekleşmesi

Gebelik sürecinin sorunsuz şekilde atlatılması

Doğumun olması

Kilolu olan bir kadın için yukarıda verilen süreçlerin tamamının sorunlu olması söz konusudur. Bu sebeple mutlaka kilolu kişilerin hamile kalması öncesinde kilosunu normale getirmesi istenir. Buna dikkat edilmesi halinde herhangi bir sorun yaşamadan hamilelik gerçekleşecektir.

Erkeğin Kilolu Olması

Erkeğin kilolu olması da en az kadının kilolu olması kadar problemdir. Problem, gebe bırakmak konusunda ortaya çıkacaktır. Çiftin gebeliği başlatması için yeterli performansı göstermesi kilo sorununun olmaması durumunda olacaktır. İki tarafında kilolu olması ya da cinselliğe engel olacak şeklide erkeğin kilolu olması söz konusu olabilir. Bunun önüne geçmek ise ancak kilo verilmesi ile olacaktır. Doktor kontrolünde kilo verilmesi ile kilodan dolayı hamile kalamamak sorununun ortadan kalkması söz konusu olacaktır. Doktorunuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu