Moda

Transparan Kıyafeti Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmeli

Transparan Kıyafeti Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmeli? Farklı dokuda ve desende kumaşlar birçok kombinin ortaya çıkmasını sağlar. O zaman bizde transparan kıyafet nasıl kombin yapılır bunu ele alalım.

Transparan Kıyafeti Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmeli?  Bu sorunun cevabını pek çok kadın merak eder. Birçok kumaş çeşidinin olması bunların farklı yerlerde kullanılmasını sağlar. Bu yüzden doğru seçimler yapmak önemlidir. Bunun yanında vücut tipine uygun giyinmek her zaman yararınıza olacaktır. O zaman bizde yazımızda transparan kıyafet nasıl kombin yapılır bunu ele alalım. Fakat bundan önce transparan kıyafet nedir? Kısaca bundan bahsedelim.

Transparan Kıyafet Nedir?

Transparan şeffaf anlamına gelir. Giyenlerin vücudunu gösteren saydam giysiler denilebilir. 18. Yy da Avrupa’da ortaya çıktığı iddia edilir. Şimdilerdeyse birçok kıyafette görmek mümkündür. Oldukça iddialı bu tarz elbiseler genelde ünlüler tarafından sahne yada gece davet elbisesi olarak tercih edilir. Bunun yanında kıyafetlerin sadece belirli kısımlarında kol, bel, bacak gibi kısımlarda detay olarak kullanılabilir. Sadece belli yerlerde kullanılan bu detaylar daha ölçülü bir tarzdır. Zira sırf transparan kıyafetlerin giyimi teşhircilik gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Bu yüzden ülkemizde genellikle küçük detay şeklinde transparan kıyafetler kullanılır.

Transparan Kıyafet Kombinleri

Oldukça iddialı seçimlerden biri olan transparan kıyafetler doğru seçimlerle şık bir görünüm yaratılabilir. Genellikle gelinliklerde görmeye alışkın olduğumuz transparan detaylar son yıllarda sokak modasından gece davetlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Siyah renkli transparan kıyafetler daha çok tercih edilir. Bluz yada gömlek şeklinde bu tarz modellerin içine tercih edilen renkle aynı olan çamaşır yada büstiyer giymek gerekir. Transparan kıyafetlerin dantel detaylı kıyafetleri gece davetleri için ilk tercihlerdendir. Bahsettiğimiz gibi renk olarak siyah seçimiyle bu kombin çok rahat tamamlanabilir. Stiletto yada burnu açık bir topuklu ayakkabı ile yazın yada soğuk olmayan mevsim geçişlerinde tercih edilebilir. Ayrıca krem rengi transparan elbiselerde günlük yaşamda oldukça tercih edilir. Güpür detaylarıyla vücudun çoğunu kapatan bu tarz transparan elbiselerin üstüne deri ceket, ayakkabı olarak da kısa bot seçimleri yerinde olur. Bu parçalarla sonbaharda transparan kıyafet kombinleri yapmak rahat olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu