Diyet

Yağ Yakan Bitkisel Çaylar ve Etkileri Nelerdir?

Yağ Yakan Bitkisel Çaylar ve Etkileri Nelerdir? Kilo vermek için genellikle bitkisel yöntemler oldukça etkilidir. Bunlar içerisinde özellikle bitkisel çaylar sıklıkla kullanılır. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için bizde bu yazımızda kilo vermelerine yardımcı olacak olan bitkisel çaylarını ve etkilerini ele aldık. Peki bu çaylar nelerdir? İşte merak edilen detaylar yazımızda..

Yağ Yakan Bitkisel Çaylar ve Etkileri Nelerdir? Yağ yakan bitkisel çaylar içerisinde ilk sırada zencefil ve karanfil ile hazırlanan çay gelir. Bunun için gerekli malzemeler yarım limon, küçük parça zencefil, çeyrek demet maydanoz, sekiz ya da on tane karanfil, yarım limon, iki çubuk tarçın, beş su bardağı su ve isteğe bağlı olarak iki dilim yeşil elmadır. Çayı hazırlamak için tüm malzemeler yıkanır, zencefil ve limon parçalara ayrılarak bir tencereye koyulur, üzerine karanfil ile tarçın ilave edilir. Kısa bir süre tüm malzemeler kaynatıldıktan sonra üzerine maydanoz eklenir ve üç dakika daha kaynatılır. Elde edilen bitki çayı her yemekten yaklaşık on beş dakika önce içilebilir. Çayın içinde yer alan bütün malzemeler yağ yakıcı özelliğe sahiptir.

Kilo Verdiren Bitkisel Çaylar

Kilo vermek bazı zamanlarda oldukça zor olabiliyor. Sadece yenilene dikkat etmekle değil bazı bitki çaylarıyla bunu desteklemek de gerekebilir. Kilo vermek için bitkisel çaylar son derece yararlıdır. Bu çaylar içerisinde özellikle limon otu ve nane ile hazırlanan çay tercih edilir. Kilo vermeye yardımcı olan çay için gerekli malzemeler iki tatlı kaşığı limon otu, bir çay kaşığı nane ve sudur. Çayı hazırlamak için limon otu kaynamış suyun içerisine atılarak demlenir ve daha sonra içerisine nane atılır. Limon otunun yağları yakmanın yanı sıra cildi güzelleştiren etkisi de vardır. Limon otu ve karanfilin yanı sıra karanfil, bal, elma sirkesi, civan perçemi, yaban mersini, mate, biberiye, funda, yeşil çay, kekik, oolong  gibi malzemeler de kullanılır. Bu çayları hazırlarken ölçülere sadık kalmaya dikkat edilmelidir. Ayrıca yağ yakıcı çayın demlenme süresi de istenilen etkinin elde edilebilmesi bakımından önemlidir. Böylece kısa süre içerisinde vücutta bulunan istenmeyen yağlar kolayca eritilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu