Diyet

Zayıflamak İçin Ne Yemeli?

Zaman zaman her insan kilo verme konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Bu durumun giderilmesi için yapılan şok diyetler, kilo sorunlarının çözülememesi ve birçok farklı plan doğrultusunda bilinçsiz beslenme şekli bu süreci zorlaştırmaktadır. Kilo vermek için aslında birçok pratik yiyeceğin tüketilmesi yardımcı oluyor. Birbirinden sağlıklı sebze ve meyveleri tüketerek kilo vermeniz daha kolay hale gelecek. İşte kilo vermek için ne yemeli diyenlere listemiz!

Yeşil Sebzeler

Yeşil sebze sularını tüketerek hem tok kalabilirsiniz hem de daha kısa sürede kilo verebilirsiniz. İyi bir blenderınız ve katı meyve sıkacağınız varsa, çok kolay biçimde kilo verebilirsiniz. Ispanak, dere otu, nane, salatalık, elma gibi meyve ve sebzeleri tüketerek sağlıklı sebze suları yapabilirsiniz. Aç karnına bunları tüketerek detoks şeklinde bir gün ayırarak fazla sular ve ödemlerden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Kırmızılar

Ahududu, çilek, böğürtlen, pancar ve kara dut gibi meyveler yüksek antioksidan içerikleriyle sağlığınız için en iyi içeriklerdir. Nar gibi birçok farklı ürün çeşidiyle birleştirerek yine içecek yapabileceğiniz meyvelerle püre ve içecek haline gelen yiyecekleri tüketebilirsiniz. Aç karnına büyük bir bardak içeceğiniz bu meyve sularıyla her zaman sağlıklı besleneceğiniz meyve ve sebze suları üretebilirsiniz.

Detoks Çayları

Birbirinden lezzetli detoks içecekleri ve bitki çaylarıyla haftada bir gün detoks yaparak formunuzu koruyabilirsiniz. Yeşil çay, biberiye gibi birçok farklı detoks çayı yaparak vücudunuzu dinlendirebilirsiniz. Farklı detoks çayı çeşitleri gibi birçok farklı çay çeşidi ile sağlığınızı riskle atmadan kilo verebilirsiniz.

Haftada sadece 1 gününüzü sıvı diyetine ayırarak, sağlıklı bir biçimde yaşayabilirsiniz. Birbirinden lezzetli sıvı içeceklerle iştahınızı kapatırken aynı zamanda vücudunuzun ve cildinizin de güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı sebze ve meyve detoksları ile birbirinden farklı menüler oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu