Güzellik

Gelinler İçin Düğün Öncesi Cilt Bakımı

En özel gününüzde mükemmel görünmek istiyorsanız, düğününüzden en az 2 ay önce cilt bakımına başlamanız gerekiyor.

Ancak, geniş kapsamlı bir bakım istiyorsanız bunun için 6 aya ihtiyacımız var. Düğününüzde dekolteli bir gelinlik tercih edecekseniz, açıkta kalan yerlerinizin sivilceli görünmesini elbete, istemezsiniz!

6 aylık dönemde cildinizi temiz tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ciltteki yağın ve kirin arıtılmasındaki en temel yardımcınız sabundur. Sabun ciltteki kirleri ve yağları arındırır. Ancak, sabunun içerisinde bulunan bileşenler cildinizi kurutabilir ya da kaşındırabilir. Yüzünüzü sabunla temizlerken ferah hissetmek istiyorsanız, mutlaka cilt tipine uygun sabun tercih etmelisiniz.

Dermatologlar, cildi konusunda sorun yaşayanları için genellikle zeytinyağlı ve kükürtlü sabunları önermektedir. Bunun dışında düğün fotoğraflarınızda cildinizin pürüzsüz görünmesin istiyorsanız da salisilik ya da glikolik asit içeren temizleyicileri kullanmanız gerekmektedir. Elbette, peelingi atlamamak gerekiyor! Peeling, cilt bakımında olmazsa olmazlar arasında bulunuyor!

Bir Cilt Nasıl Güzel Gözükebilir?

Cildin baş düşmanları arasında stres gelmektedir. Elbette düğün dernek denilince stres faktörünü de unutmamak gerekir. Düğün öncesinde mümkün olduğu kadar sinirlenmemeye, uykusuz kalmamaya, düzenli beslenmeye, düzenli uyumaya, yüz masajı yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Cildiniz için her gün bol bol su içmeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor. Gün içerisinde makyaj yapacaksanız, makyajınızı gece yatmadan önce mutlaka temizleyin!

Cilt Bakımı Ne Kadar Zaman Alır?

Düğün için cilt bakımı işlemine başlayacaksanız, mutlaka düğünden 2 ay önce işe koyulmalısınız. Ancak, unutmamalısınız ki, sadece düğününüz için değil, her zaman cildinize gerekli bakımı göstermek ve dermatologa görünmek sizler için önemli olmalıdır.

Cilt bakımı ortalama 10 dakika zamanınızı alacaktır. Ancak düzenli olarak 10 dakikalık cilt bakımı sizi, yıllar içerisindeki cilt yıpranmasına karşı da koruyacağını da unutmamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu