Teknoloji

Akıllı Telefonunuz Nasıl Hızlanır?

Akıllı telefonlar genelde çok fazla uygulama yüklendiğinde ve kapasiteleri sınıra yaklaştığında yavaşlamaya başlar. Bu da kullanıcıları sinir eder.

Özellikle tuşlara basma konusunda yavaş biçimde hareket eden ve zaman kaybı yaşatan akıllı telefonlarda yavaşlık söz konusu olduğunda telefonun hızlanması için bir kısm uygulamaları silmeniz gerekir. En iyi çözüm genelde telefona format atmaktır. Yani fabrika ayarlarına geri döndüreceğiniz telefonunuz ne kadar az uygulama indirirseniz o kadar hızlı çalışacaktır.

Akıllı Telefonu Hızlandırma Yolları

Genelde kapasitesi video ve fotoğraflarla dolmaya başlayan akıllı telefonlar, aylık olarak içindeki görseller silindiğinde hızını kaybetmeyecektir. Ancak sadece galeri bölümünde değil, uygulamalar bölümünde de birçok gereksiz program vardır ve bunlar sistemi yavaşlatır. Akıllı telefonunuz nasıl hızlanır merak ediyorsanız bu uygulamalardan kullanmadıklarınızı telefonunuzdan silmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca otomatik eşitlemeler olan haberler, hava durumu, sosyal uygulama bildirimleri gibi bildirimler de telefonunuzun yavaşlamasına yol açabilir. Bu durumda da telefonunuza yük olan uygulamaları kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Akıllı telefon ve tabletler genelde bu ürünlerin tercih edilmesiyle yavaşlar ve kullanım

Telefonu Yeniden Başlatın

Bazı kişiler 24 saat telefonlarını kapatmazlar. Oysa bu durum da telefonun yavaşlamasına neden olabilir. Telefonunuzdan uygulamaları kaldırdıktan sonra yeniden başlatarak hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı telefonlar internet bildirimleri nedeniyle de çok sık yavaşlarlar. Bu nedenle bildirimlerin aktif olmaması için de sistemi ayarlayabilirsiniz. Akıllı telefon ve tabletler sayesinde güvenilir bir biçimde kullanacağınız internet ayarlarınızı da doğru planlayabilirsiniz.

Ayrıca virüs temizleme programları şeklinde programlar da telefonunuzun yavaşlamasına neden olabilir. Akıllı telefonların yavaşlamasına neden olan birçok etken vardır. Bu etkenlerden kurtulmak isterseniz mümkün olduğunca az ve gerekli uygulama tercih etmelisiniz. Akıllı telefon kullanımı konusunda ihtiyacınıza uygun GB özellikleri barındıran kapasiteleri almanız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu